Pokud Pothos ve vodě začne vysychat, mohou to být důvody.

Pothos je vysoce ceněná pokojová rostlina. Jednou z jeho zvláštností je, že může být pěstován velmi jednoduše i ve vodě.

Může se však stát, že listy Pothos ve vodě mohou začít vysychat.

Podívejme se tedy, jaké mohou být možné příčiny a související řešení.

  1. Ponořte správně: když chcete pěstovat Pothos ve vodě, je důležité, aby byla ponořena pouze spodní část stonku, tedy ta, kde klíčí kořeny. Pokud namočíte příliš mnoho, listy začnou hnitět a chřadnout.
  2. Vyměňte vodu: voda v nádobě, ve které je umístěna rostlina, musí být pravidelně měněna. Ve skutečnosti je důležité, aby byla vždy čistá a zabránilo se stagnaci vody. Můžete to udělat jednou týdně.
  3. Příliš mnoho vápence: voda, která obsahuje rostlinu, může někdy obsahovat příliš mnoho vápence. Pokud si všimnete tohoto konkrétního, můžete použít dešťovou vodu nebo destilovanou vodu.
  4. Příliš mnoho světla: vystavení slunci, jak víme, je pro rostliny základním faktorem. V tomto případě může Pothos, když se pěstuje ve vodě, pokud je vystaven nadměrnému světlu, vyschnout. Ideální pro tuto rostlinu je nepřímé sluneční světlo.
  5. Vhodný hrnec: ideální nádoba pro pěstování Pothos ve vodě je nádoba se širokou základnou a úzkým hrdlem, aby se zabránilo sklouznutí listů do vody. Kromě toho by měl být vyroben z průhledného skla, aby světlo také ovlivnilo kořeny.