Jedná se o rostliny vhodné pro první teplo.

 

S příchodem prvního teplého počasí jsou naše balkony a terasy konečně vystaveny na několik hodin denně slunečnímu záření.

Pokud je chcete ozdobit rostlinami a květinami, je dobré vědět, které rostliny nejvíce odolávají teplu a slunečnímu záření, aniž by jím trpěly.

Podívejme se tedy, jaké jsou nejlepší rostliny, které je třeba udržet na balkóně mezi jarem a létem.

  1. Gaillardia: Jeho žlutooranžové okvětní lístky připomínají sedmikrásku, ale především jsou velmi vhodné pro horké podnebí, takže ani vysoké teploty neovlivňují trvání jeho květů.
  2. Pentas: také známý jako egyptská hvězda, vyznačuje se kopinatými listy a barevnými květy. Také tato rostlina se přizpůsobuje a kvete snadno s vysokými teplotami.
  3. Geranium: pelargónie je jednou z typických květin léta, vhodná pro pěstování v květináčích a balkonech, protože miluje přímé sluneční světlo.
  4. Plumbago: pro barvu svých květů je také známý jako “modrý jasmín”. Vydrží až 40 stupňů.
  5. Rincospermo: tvar listů a květů připomíná jasmín, přizpůsobuje se venkovnímu pěstování i při vysokých teplotách, ale potřebuje časté zalévání.
  6. Levandule: tato barevná a velmi voňavá rostlina, přizpůsobuje se oblastem postiženým vysokými teplotami a dává terasám a balkonům nádech zvláštní barvy.
  7. Solandra maxima: je to lezecká rostlina, která se vyznačuje velmi velkými žlutými květy, které okamžitě dávají představu léta. Ve skutečnosti potřebuje hodně světla po mnoho hodin denně.
  8. Buganvillea: je to druh rostliny, která kvete díky dlouhému vystavení slunečnímu záření, takže je ideální pro léto.
  9. Purslane: kromě toho, že velmi dobře odolává dlouhému slunečnímu záření, je také snadno pěstovatelný, a proto ideální i pro ty nejzkušenější.
  10. Impatiens: tato rostlina také miluje sluneční světlo, které jí umožňuje produkovat nádherné bílé a voňavé květy.