Břečťan, popínavé rostliny, jasmín, vistárie a zimolez. Jsou to popínavé rostliny, které rostou na zemi, ale také na balkoně domu.

 

Popínavé rostliny jsou ideální volbou pro oblékání zdi na balkoně nebo terase domu v zelené barvě. Ale to není všechno. Tím, že se rozhodnete pěstovat liánu na mřížoví, například, můžete získat praktický větrovku, velmi příjemné pro oko. Mezi horolezeckými rostlinami, které mají být umístěny na balkóně, je jen rozpaky volby: navrhuji nějaké snadné pěstování a vynikající výnos.

Které lezecké rostliny si vybrat

Zde je krátký seznam nejoblíbenějších lezeckých rostlin:

  • Břečťan
  • Falešný jasmín
  • Wisterie
  • Druh popínavé rostliny
  • Zimolez

Horolezci rostou v květináčích

 

Určitě jedna z rostlin, které můžete pěstovat nejvíce v květináčích na balkóně, je břečťan. Rostlina s krásnými listy a velmi odolnými větvemi. Roste bujně i ve stínu a zaručuje dobré pokrytí stěny, kde se pěstuje. Břečťan však odkazuje na jasnou polohu, která není přímo vystavena slunci. V létě ji musíte hojně namočit, alespoň jednou nebo dvakrát týdně, zatímco v zimě jen trochu vody každých 15 dní.
Břečťan se množí řízky: pro tuto operaci musí být větve odebrány v měsících červenci, srpnu nebo na podzim.

Další hrnkovou rostlinou je zimolez. Je to velmi robustní horolezec, který má tu zvláštnost, že se kroutí na podpěře, která ho podpírá. Smaragdově zelené listy a velmi voňavé květy činí z této rostliny skutečnou ozdobu na terasu nebo balkon.
Pokud si koupíte rostlinu ve školce, nezapomeňte ji zasadit do většího květináče pouze od září do května, a to zejména mimo jiné rostliny, které by zimolez měl tendenci se udusit vzhledem k jeho prasknutí (dokonce dosahuje výšky 4-5 metrů za pouhý rok).

Popínavé rostliny, které rostou rychleji

Rhynchosperm nebo “falešný jasmín” nejrychleji roste a liší se od skutečného, protože je mnohem odolnější vůči chladu. Jeho květy jsou bílé a voňavé a listy jsou krásné tmavě zelené, stálezelené i v zimě. Extrémně snadno se pěstuje, a to nejen proto, že nese krutý chlad, stejně jako dusné teplo, ale také proto, že se dobře udržuje i v květináčích. Jak roste, jeho větve musí být vedeny požadovaným směrem: nevyžaduje příliš mnoho vody, v létě stačí vodu každých 3-5 dní nebo jakmile se půda objeví suchá. Mladší rostliny musí být hnojeny každých 15 dní v období od dubna do září.

Popínavé rostliny pocházející z Latinské Ameriky, bougainvillea je velmi energická a také rychle roste, rozvíjí skutečnou kaskádu větví, listů a pestrobarevných květů. Slunná poloha je pro tuto rostlinu nejlepším řešením, jinak umístěním do stínu riskujete, že ji neuvidíte kvést. Bougainvillea se obává chladných a zimních mrazů, proto musí být chráněna příchodem zimy.

Jak pěstovat popínavé rostliny

 

Příkladem dokonalé popínavé rostliny, abyste lépe porozuměli tomu, jak pěstovat tento druh rostlin, je Wisteria. Wisteria může být také vysazena v hrnci, i když průměr musí být velmi velký.

Je to jedna z nejkrásnějších popínavých rostlin vůbec. Jeho fialové, fialové a růžové květy jsou spojeny ve shlucích a jsou velmi voňavé. Vistárie preferuje slunnou oblast, pokud je umístěna do stínu, nezemře, ale její kvetení bude trochu penalizováno. Snadno se pěstuje, vyžaduje určitou pozornost zejména po fázi výsadby, obvykle se provádí na podzim nebo v zimě. Musíte získat hluboký hrnec nejméně 60 cm; Když rostlina obsadila téměř celý hrnec s kořeny, budete muset odstranit třetinu kořenů a prořezat rostlinu, vždy se ujistěte, že jí nechybí struktura nezbytná ke krmení. V tomto okamžiku přidejte více univerzální půdy a repot vázáním vistárie na podpěru.

Co podporuje použití

Podpěry, které se nejvíce používají pro popínavost rostlin, ať už jsou udržitelné nebo krásné na pohled, jsou dřevo a bambusové rákosí. Lze také použít drát. Jako podporu můžete také postavit mřížoví pro lezecké rostliny velmi jednoduché. Rukavice a čtyři bambusové hole budou stačit

Jak se starat o lezecké rostliny

Horolezecké rostliny by měly být napojeny zejména v horkém a suchém období. Půda musí být neustále kontrolována na nedostatek vody. Druhy pěstované v květináčích a stálezelené druhy musí být napojeny i během zimy.