Sníh, který v posledních dnech napadl, spolu s poklesem teplot rozhodně nenutí myslet na jaro. Zeleninové zahrady a zahrady jsou téměř všechny ladem. Smutné panorama, chcete-li, ale nevyhnutelné na velké části poloostrova. Nejchladnější zimní dny se blíží, to však neznamená, že první semena nemohou být již zasazena v rámci přípravy na jarní sezónu. Proč tedy nezkusit udělat jednoduchý experiment, který nám za pár minut umožní vidět zrozený nový život. Pojďme zjistit jak.

Kolikrát jsme slyšeli, že ” jablko denně odradí lékaře “. Ve skutečnosti by nestačil jeden, ale  k jídlu by stačily  alespoň dva  každý den. K tomu, co uvidíme zakrátko, však bude stačit mnohem méně. Jablko je ve skutečnosti jedním z nejjednodušších druhů ovoce, které se používá, pokud chcete dělat  kreativní experimenty . Koneckonců, trvá mnoho let, než uvidíte jabloň rodit ovoce, ale abyste viděli  klíčit semeno , může stačit několik dní.

Denně byste měli sníst alespoň dvě jablka

Trik, jak vypěstovat sazenici jablka, je překvapivý

Po snězení jablka se tedy můžeme rozhodnout, že zbytky nevyhazujeme do odpadkového koše, ale pokusíme se  ušetřit nějaká semínka .  K provedení jednoduché operace budeme potřebovat kus  savého papíru ,   vzduchotěsnou  nádobu a rozprašovač s vodou .

Ideální pro  domácí použití s ​​dětmi nebo vnoučaty , které jim pomohou objevit tajemství života a přimět je, aby se divily, jak to jen děti dokážou. Pár minut času je po necelém týdnu překvapit.

Jak vypěstovat sazenici jablka z jednoduchého semínka

Černá semena proto odstraníme a zakonzervujeme  . Dobře je omyjeme, osušíme a poté  vložíme do vzduchotěsné nádoby, kterou předem vyložíme savým papírem . Bude stačit umístit jej pouze na dno. Před uložením semínek ji budeme muset  postříkat trochou vody , aby byla vlhká.

Poté si vezmeme další papírový ručník, navlhčíme ho a přikryjeme je. V tu chvíli  sklenici uzavřeme  a  dáme do lednice . To je přesně ten trik . Necháme na chladném místě vyklíčit. Přesněji řečeno, budeme  ho muset umístit do oddělení vajec .

Vložte semínka jablek do skleněné nádoby a zapojte do tohoto experimentu i děti

Po necelých  10 dnech budeme moci pozorovat, jak malé kořínky ze semen vyrostou  . Postačí,  když je zasadíte do květináče  plného drenážní zeminy a vytvoříte malou dírku, aby se   po několika dnech objevily první listy .

Důležité je nedotýkat  se semínek  a zejména kořínků  rukama , ale pomocí  pinzety . Je to proto, aby se zabránilo jejich “spálení” teplem.

Nakonec musí být váza umístěna na  světlém místě , ale nesmí být přímo vystavena slunečnímu záření. Půda musí být vždy navlhčena rozprašovačem, aby sazenice mohla růst. Za méně než tři týdny budeme moci vidět výsledky veškeré této pozornosti.

Pak samozřejmě bude nějakou dobu trvat, než bude vidět, jak zesílí, než bude připraven na roub, který mu přinese ovoce. Umístěte semena do chladničky ve vzduchotěsné nádobě s papírovými ubrousky: trik, jak založit novou rostlinu jabloně, je překvapivý. Skvělý způsob, jak zabavit naše děti .