Rostliny a květiny dělají náš domov osobnějším a přívětivějším. Milovníci rostlin, kteří o ně pečují s vytrvalostí a vášní, to dobře vědí.

Ne všichni lidé se však dokážou o rostliny dostatečně starat a mají zelený palec. Naštěstí  se však některé rostliny pěstují snadněji než jiné , například spatafillo.

Ve skutečnosti si dnes vysvětlíme, že jen málokdo ví, že tyto 3 snadné triky od odborníků stačí k tomu, aby spatafillo vzkvétalo a bylo vždy svěží.

Spatafillo

Tato stálezelená rostlina má jasně zelené listy. Mají špičatý tvar a jsou poměrně dlouhé.

Jeho květy jsou však jemné, rafinované a obecně bílé barvy. Kromě vzhledu je velmi oblíbený i díky tomu, že se o něj opravdu snadno pečuje.

Musíme vědět, že tato pokojová rostlina se snadno přizpůsobí svému okolí a je také velmi dlouhověká. Pokojové rostliny mají vlastnosti, které mají společné, a proto jsme vám dali několik  rad, jak je zajistit, aby rostly co nejlépe .

Jen málokdo ví, že tyto 3 snadné triky od odborníků stačí k tomu, aby spatafillo vzkvétalo a bylo vždy svěží.

Je důležité vědět, že spatafillo potřebuje přesazování přibližně každé 3 roky, aby rostlo zdravě. Když měníme květináč na rostlinu, ujistěte se, že je větší než předchozí.

Používáme měkkou, mírně kyselou, ale dobře propustnou půdu: tyto podmínky budou příznivé pro kvetení rostliny. V tomto ohledu doporučujeme přidat písek, rašelinu a drcenou kůru.

Konečně, zavlažování ovlivňuje i kvetení. Pro tvorbu květů musí být kořeny rostliny zdravé a pokud dojde ke stagnaci vody, rostlina bude trpět. Spatafillo proto zaléváme tak, aby byla půda vždy vlhká, ale aby v podšálku nezůstala žádná voda.

Správná expozice a teplota

Za selhání rostliny v květu však není zodpovědná pouze půda. Rozhodující je totiž i teplota a působení slunečního záření.

Rostlina roste a kvete bez potíží, pokud teplota neklesne pod 20 stupňů. Kromě toho potřebuje spataphyllum dobrý stupeň vlhkosti. Z tohoto důvodu doporučujeme rosit její listy jednou týdně.

A konečně, tato rostlina trpí přímým slunečním zářením: to by mohlo poškodit listy a spálit je.

Vhodnější hnojivo

Můžeme pomoci spatafillu produkovat květiny pomocí přírodních hnojiv. Tato rostlina potřebuje fosfor, dusík a draslík. Krbový popel je perfektní pro dusík: stačí naředit čajovou lžičku v půl litru vody a dodávat rostlině každé 2 týdny.

Aby rostlina dodala draslík a fosfor, použijeme slupky od banánů. Slupku banánu nakrájejte na malé kousky a nechte přes noc namočené. Poté vodu přefiltrujeme a přidáme do půdy, abychom poskytli užitečné živiny.

radit, podat zprávu

Aby se rostlina cítila dobře, je nutné, aby měla čisté listy. K tomu můžeme uvést do praxe  několik jednoduchých babských triků . Ve skutečnosti, pokud jsou průduchy listů ucpané špínou a prachem, rostlina může trpět.