Orchidej je možná jednou z nejnáročnějších květin na pěstování a údržbu, ale s tímto DIY kondicionérem bude její krása věčná. Nikdo nebude moci říci, že někdy měl tak krásnou rostlinu.

Balzám na orchidej

Žádná rostlina není tak krásná a královská jako orchidej , která přichází v různých odrůdách a opojných barvách, aby ozdobila každé prostředí. Dobře víme, že s jejími listy může být mnoho problémů, ale mít krásnou a bujnou orchidej je neuvěřitelný přírodní lék, který nikdo nezná.

Orchidej, jaké jsou problémy s listy?

Jako o každou krásnou rostlinu je potřeba se o ni starat a co nejlépe ji ovládat. U vážných problémů se vždy doporučuje poradit se s odborníkem, ale i ti, kteří nemají vyvinutý zelený palec, si stále všimnou drobných problémů, které rostlina představuje.

Orchidejové rostliny

Při pohledu na jeho listy můžete objevit:

  • Listy orchidejí mohou zežloutnout nebo získat různé žluté odstíny. Někdy jde jen o klasický proces stárnutí, jindy jde o nedostatek světla. Z tohoto důvodu bude muset být rostlina umístěna na světlém místě – ale ne na přímém slunci – a za krátkou dobu budou listy opět jako nové;
Bílá orchidej
  • Povadlé a suché listí je naopak alarmem při nedostatečné zálivce. Během horkého období potřebuje tato rostlina alespoň 2 zálivky týdně, které se liší v závislosti na teplotě. Rada? Umístěte vázu přímo do mísy naplněné 4 cm vody na celkovou dobu 20 minut, aby mohla nabrat veškerou vodu, kterou potřebuje;
  • Visí ochablé listí směrem k podlaze? Právě neexistující vlhkost způsobuje tento špatný efekt a kořeny by mohly být zasaženy. Málokdo ji zná, ale je to rostlina tropického původu a potřebuje prostředí, kde je 70% vlhkost, a proto je koupelna ideálním místem pro její umístění.

DIY kondicionér pro orchidej

Abyste zajistili, že orchidej bude vždy krásná a bujná, stačí připravit tento lahodný DIY balzám pouze z přírodních surovin.

Složky jsou:

  • Lžička medu
  • Dvě lžičky cukru
  • Šťáva z půlky bio citronu
  • 20 ml vody

První věc, kterou musíte udělat, je vzít střední misku a nasypat do ní 2 lžičky cukru, med a pár kapek vody. Míchejte , dokud není směs bohatá a homogenní.

Přidejte šťávu z poloviny bio citronu a znovu promíchejte. Ihned poté misku přikryjte ubrouskem a nechte 60 minut odpočívat.

Balzám je hotový a lze jej aplikovat na rostlinu. Chcete-li to provést, vezměte měkký kapesník a ponořte jej do směsi a poté jím jemně rozetřete povrch listů. Kondicionér pronikne do listů (bez přehánění množství) a učiní je zdravé a svěží.

Krásná orchidej

Všechny tyto složky společně vyživují a hydratují rostlinu a eliminují jakýkoli typ sucha. Doporučuje se nepřekračovat množství a použití, protože výše uvedené složky by mohly přitahovat mravence.