Není pochyb o tom, že řady milovníků orchidejí jsou opravdu velmi rozsáhlé, tyto rostliny jsou neustále přítomny v nesčetných italských domovech, ale velmi často je krása jejich květin menší a jejich opětovné rozkvěty nemusí být snadné. Tyto rostliny mají málo, ale velmi specifické potřeby, aby vznikly nové květiny, bude proto nutné věnovat velkou pozornost některým detailům. Bez znalosti správných triků může být pěstování orchidejí značnou výzvou, ale je úžasné, jak několik jednoduchých dobře usazených pohybů může udělat neuvěřitelný rozdíl, což umožňuje, aby obě orchideje znovu kvetly i v létě.

Nevzdávejte se kouzla orchidejových květů, je možné získat stálé kvetení, stačí postupovat podle tohoto pravidla

Kvetoucí orchideje i v létě

Pro nadšence zahradnictví je dříve nebo později nevyhnutelné narazit na nákup orchideje. Tato rostlina je nyní k dispozici v řadě variant a královna bytů, kde najde prostor na oknech a parapetech, které dávají dotek jedinečné exotické přírody.

Udělat svou orchidejovou rostlinu opravdu krásnou a svěží může být stále komplikovaná práce, alespoň pokud neznáte správné klávesy k dotyku. Ještě obtížnější výzva v létě, kdy květ orchidejí může vyžadovat ještě pečlivější pozornost.

Navzdory obtížím jsou však konkrétní metody, které mohou přinést změnu, na dosah každého. Nejprve budeme muset zvážit hnojivo, dobrým zvýšením specifických živin pro  orchideje je základním prvkem, zejména proto, že tyto rostliny nepotopí své kořeny do země. Mezi základní živiny pro orchideje najdeme dusík, fosfor a draslík, první prvek přispívá k růstu listů a výhonků, fosfor podporuje vývoj kořenů a kvetení, zatímco draslík posiluje celkové zdraví rostliny a její odolnost vůči environmentálnímu stresu. Hnojivo by mělo být podáváno každé 2-3 týdny během fáze květu, zejména v létě, a přerušeno během odpočinku rostliny.

Umístění rostliny uvnitř bytu je dalším mimořádně důležitým faktorem, orchideje se daří na přímém slunečním světle, takže by měly být umístěny na místě, které dostává dobré množství slunečního světla, nejlépe na východ nebo na západ. Během zimy, kdy je přirozené světlo omezené, možná budete muset používat umělé světlo specifické pro rostliny, abyste je udrželi dokonale zdravé.

Výběr substrátu je také rozhodující pro zdraví orchidejí, obvykle borovicová kůra je vynikající volbou pro přesazování, protože vytváří ideální prostředí pro růst vašich rostlin, přirozeně spojené s kůrou jiných stromů, na kterých se jim daří v přírodě.

Kvetoucí orchideje i v létě

Konečně, zavlažovací faktor si také zaslouží prohloubení, zejména způsob, jakým se tyto rostliny rádi zavlažujíOrchideje milují vodu a pravidelné zavlažování, nicméně je důležité počkat, až substrát, na kterém jsou umístěny, před novou dávkou vody hojně vyschne.

Akumulace vlhkosti by ve skutečnosti mohla vést k problémům s kořenovým systémem vašich rostlin, což by vytvořilo hnilobu, která se obtížně opravuje. Zejména pokud žijete v suchém prostředí, dalším užitečným trikem je udržet misku s vodou mezi vašimi rostlinami, protože jejich příroda vidí, že se jim daří v prostředí, kde je vlhkost často kolem 100%.

S ohledem na tyto jednoduché tipy se pěstování orchidejí může stát koníčkem, který nám může poskytnout obrovské uspokojení. Nákup kvetoucí orchideje může dát krásu vašemu domovu, ale vidět svou rostlinu znovu rozkvétat bude skutečným potvrzením, že pracujete správným způsobem směrem k ní, naplňujete životní prostředí a svou hrdost.