Věděli jste, že existuje látka, která může způsobit, že kořeny orchidejí a květiny kvetou? Funguje to po celý rok, pojďme zjistit, jaká látka je a jak ji používat!

Kořeny

Existuje látka, která je opravdu zázračná, aby orchideje kvetly po celý rok a pomáhá kořenům rozvíjet se co nejlépe. Pojďme se dozvědět vše o gelu z aloe vera a jak ho používat k pěstování kořenů orchidejí a získání krásných květů s těmito krásnými rostlinami!

Orchideje

Aloe Vera gel dělá orchideje kvetoucí po celý rok

Prospěšné a bohaté na živiny, Aloe Vera gel je vynikajícím řešením, jak mít krásnédokonale hydratované a zdravé orchideje a pěstovat je kdekoli, dokonce i v bytě. Zde je návod, jak získat gel:

  • Odřízněte list Aloe Vera pomocí ostrého nože;
  • Chcete-li odstranit gel, odřízněte tenký boční proužek začínající shora;
  • S nástrojem také odřízněte širokou část slupky;
  • Otevřete ji jako ventilátor, uvnitř je lepkavý gel;

V tomto okamžiku můžete použít list Aloe Vera k pěstování orchidejí několika způsoby. Zde jsou některé z nejčastějších metod použití listu s aloe vera gelem.

Metody použití gelu Aloe Vera na orchidejích

Existuje několik způsobů, jak aplikovat gel Aloe Vera na orchideje, všechny účinné, vybrat si podle svých potřeb. Poměrně rychlá metoda, jak aplikovat gel na orchideje a nechat je kvést svěží, je předat otevřený list aloe s gelem přímo na listy rostliny.

Tímto způsobem orchidej absorbuje všechny živiny gelu Aloe Vera a může produkovat a vyvíjet více kořenů. List by měl být také předán na stonku rostliny, aby mu umožnil absorbovat všechny látky obsažené v gelu.

Další metodou, jak orchidej absorbovat prospěšné látky gelu Aloe Vera, je připevnění otevřeného listu na rostlinu kusem plastu nebo elastickým páskem. Tímto způsobem zůstane klidný, spočívající na stonku a listech.

List aloe by měl být ponechán, dokud gel nevyschne. Opatření, které je třeba respektovat při vázání otevřeného listu k rostlině, je vyhnout se přílišnému utahování, ale svázat ho měkkým způsobem, který orchidej neobtěžuje. S těmito metodami budou rostliny produkovat nové kořeny, což je povede k zajištění bohaté a svěží produkce květin.

Aloe Vera

Aloe Vera pěstovat kořeny a květiny z orchidejí

Aloe Vera gel, stejně jako je ideální pro výrobu orchidejových rostlin produkovat nové kořeny, je také vynikající pro pěstování nových větví na těchto nádherných rostlinách. Tuto látku můžete použít při prořezávání, po řezání větví a provedení této operace:

  • Prořezávání rostlin orchidejí;
  • Aplikujte gel na větve třením listu Aloe Vera;
  • Dělejte to dvakrát týdně.

Tímto způsobem větve změknou a špičky, kde jste řez provedli, zůstanou vždy vlhké. Uvidíte, že brzy bude závod produkovat nové větve a to bude také znamenat novou produkci květů orchidejí. Ve skutečnosti, na větvi rostlina bude produkovat více květin, vytvářet nádherný kvetoucí koutek v domě, na terase nebo v zahradě, kdekoli dáváte přednost. Chcete-li, aby orchidej produkovala kořeny a květiny, je zde další způsob použití gelu:

  • Odstraňte ostrým nožem veškerý gel z listu Aloe Vera;
  • Vložte jej do nádoby s 1 litrem a půl vody;
  • Nechte to namočit přes noc;

Voda je připravena k použití jako hnojivo pro vaše orchideje. Dejte 8 polévkových lžic na rostlinu a udělejte to jednou za měsíc. Vaše orchideje budou produkovat kořeny a květy podle libosti a budou krásné!