Hrst této ingredience vše rozkvete a během chvilky. Jste připraveni vidět váš balkon, zahradu nebo terasu plnou krásných rostlin?

Tato přísada vše rozkvete

Pokud chcete vidět své nádherné rostliny vždy v květu , dokonce i v létě, pak musíte tento systém bezpodmínečně otestovat: zde je kouzelná přísada, díky které všechno kvete.

Protože rostliny ne vždy kvetou

Rostliny jsou jako my lidé: někdy skončí nemocnými . Identifikace nemocných rostlin je poměrně jednoduchá. Obvykle oni:

  • mají žluté listy;
  • mají slabé kořeny a křehké listy;
  • jsou bez květů.

Nemůžete dělat nic jiného, ​​než zjistit, proč vaše rostlina trpí , a podniknout okamžité kroky k vyřešení problému. Naše zelené šperky obvykle bojují o přežití, pokud nevíme, jak adekvátně hospodařit se zátěží vody, která jim byla přidělena.

Uschlá rostlina

Rostliny není nutné vždy zalévat . Samozřejmě záleží i na druhu. Jsou některé, které vyžadují více vody než jiné . Tajemství spočívá v pozorování půdy : pokud je vlhká, nemusíte zalévat. Naopak, pokud je sucho, znamená to, že rostlina potřebuje vodu.

Věděli jste, že někdy rostliny nekvetou, protože nemohou absorbovat správné živiny z půdy ? To je důvod, proč byste ji měli “píchnout” dřevěnou tyčí, abyste vytvořili malé otvory, aby se voda a vzduch dostaly ke kořenům a podpořily blaho rostliny.

Kromě těchto triků existuje ještě jeden, který zná jen většina odborníků: existuje ingredience, která při správném použití zaručí skvělé kvetení . Jste zvědaví, který z nich?

Tato přísada vše rozkvete

Hrst této ingredience rozkvete všechno a během chvilky! Zapomeňte na drahá a chemická hnojiva . Jen ti nejzkušenější zelené palce znají a používají tajemství, které se vám chystáme prozradit: dejte si červenou řepu!

Řepa

Tato přísada, kterou často konzumujete a kterou můžete použít k přípravě chutných receptů, je také ideální pro hnojení vašich rostlin. Červená tuřín, bohatá na draslík, dusík, fosfor a hořčík , vám může být opravdu užitečná: organické hnojivo si můžete vyrobit zdarma!

Co musíte udělat, je získat červenou řepu a dát ji do nádoby s litrem vody uvnitř . Zapněte mixér na dvě minuty: získáte šťávu z červené řepy , kterou budete muset po prosátí přelít do odměrné nádoby. Jste připraveni zalévat své rostliny !

Hnojivo na červenou řepu musíte používat jednou za 15 dní po dobu nejméně 3 měsíců: vaše rostliny se znovu zrodí a vy se konečně dočkáte dlouho očekávaného kvetení !

Červená řepa na hnojení rostlin

Červený tuřín, právě proto, že je bohatý na draslík, síru, hořčík a fosfor , může zaručit správný vývoj vašich rostlin , všech rostlin. Jeho červený pigment je absorbován kořeny, takže se nebojte, pokud na své rostlině uvidíte růžové nebo červené květy.

Jak se můžete dočíst, řepa je nejen cenným zdrojem živin pro člověka, ale i pro rostliny . K zajištění pohody a zdraví našich zelených šperků stačí velmi málo.