Muškáty jsou rostliny, které potřebují hodně slunce, takže pokud máte nějaké sazenice, měli byste je umístit na místo, kde dostává hodně světla venku. Jsou to rostliny, které velmi dobře odolávají teplu a odolávají teplotám nad 30 ° C. V létě umístěte rostliny venku tak, aby dostávaly přímé světlo, ve skutečnosti je pelargónie jednou z nejlepších rostlin pro balkon a terasu. V zimě umístěte pelargónii dovnitř, vedle okna, kde svítí slunce. Není to rostlina, která potřebuje hodně vody, takže ji můžete umístit do blízkosti radiátoru, aniž by to bylo ovlivněno.

Chcete-li, aby muškáty kvetly, musíte jim dát nejméně 6 hodin světla denně. Pokud vaše pelargónie nekvete, zkontrolujte, zda není na místě, kde je příliš mnoho stínu.

Jak zalévat pelargónie: triky, které ji zachrání před hnilobou!

Buďte opatrní při zavlažování muškáty. Péče o tuto rostlinu se velmi liší od zimy do léta, a pokud jde o zalévání, není výjimkou. V teplém období budete muset zalévat pelargónie 2 nebo 3 krát týdně, zatímco v zimě jednou týdně bude více než dost.

Ve skutečnosti, pokud žijete ve vlhkém prostředí, měli byste zkontrolovat vlhkost půdy, abyste pochopili, kdy ji zalévat. Jsou chvíle, kdy stačí hojně zalévat každých 15 dní. Pokud vaše pelargónie nekvete, je to proto, že ji možná příliš zaléváte. Snažte se rozložit zalévání, dejte jim dostatek vody pokaždé, ale méně často.

Péče o listy pelargónie je také komplikovaná. Voda padající přímo na jejich listy a květy způsobuje jejich hnilobu. Dávejte pozor, když prší, aby déšť přímo nesmáčel vaše muškáty. Podobně, když je zaléváte, ujistěte se, že voda jde přímo na zem, aniž by se dotýkala listů nebo květů pelargónie.

Jak prořezat pelargónie pro krásné a hojné kvetení

Prořezávání pelargónie musí být prováděno neustále. Stejně jako u většiny rostlin, uschlé listy a květy zabraňují rozkvětu nových. Ale jak jsme již zmínili, listy této rostliny jsou jemné, takže potřebují neustálou péči. Odstraňte žluté nebo suché kousky, jakmile je uvidíte jak z půdy, tak ze samotného stonku. Doporučuje se také řezat špičky suchých stonků, aby se zlepšila cirkulace vzduchu v rostlině a aby muškáty znovu kvetly.

Pokud svědomitě prořezáváte pelargónie v zimě, pomůžete mu lépe odolávat chladu (méně uschlých listů) a necháte ho připravený kvést, jakmile teploty na jaře stoupnou. Když zima skončí, prořežte pelargónii zespoduaby odtud vyrašily nové květy.

Nezapomeňte, že období květu pelargónie je od května do září, takže pokud chcete oddělit řez a vytvořit nové rostliny, nejlepší čas na to je mezi únorem a březnem nebo mezi srpnem a říjnem.

Jak bojovat proti škůdcům v pelargónie: používejte dobré hnojivo

Pelargónie

Muškáty jsou rostliny citlivé na škůdce. Zvláštní péči věnujte motýlovi pelargónie pravidelnou kontrolou otvorů ve větvích vašeho pelargónie. Také zkontrolujte listy na možnou přítomnost hub a ošetřete je rychle, jakmile zjistíte, že rostlina byla napadena. Nebojte se, pokud uvidíte, že vaše pelargónie náhle má žluté listy: je to kvůli nedostatku železa.

Tento problém můžete vyřešit umístěním kusů skořápky kolem rostliny. Vejce má mnoho minerálů, které ho posílí. Pokud houby nezmizí z rostliny, zkuste dát pelargónii železný doplněk, který se prodává ve specializovaných prodejnách.

Vzhledem k tomu, že muškáty jsou choulostivé rostliny (zejména s ohledem na vodu a škůdce), je dobré hnojiva používat pravidelně. Existuje mnoho druhů hnojiv – zkuste použít ten, který jim dává sílu a pomáhá jim odolávat škůdcům. Poraďte se se specializovaným obchodem a aplikujte hnojivo na pelargónii jednou za 15 dní.