K tomu, aby květiny kvetly po celý rok, jsou zapotřebí pouze dvě přírodní ingredience: zkušení školkaři vysvětlují, jak připravit výživu.

Přísada, aby květiny kvetly

Výživa rostlin přirozeně je velmi důležitá, a proto se školkařové v tomto odvětví rozhodli odhalit toto malé tajemství. Jen dvě přírodní složky stačí k tomu, aby rostliny mohly kvést po celý rok: pojďme zjistit, jak to udělat?

Dvě přírodní ingredience pro silnou výživu

Umění zahradnictví vyžaduje pozornost, péči a správnou výživu rostlin. Ačkoli komerční hnojiva jsou široce dostupná, mnoho zahradnických nadšenců dává přednost tomu, aby se uchýlili k přírodním řešením pro krmení svých rostlin. Mezi těmito možnostmi může domácí výživa založená na vodě, kvasnicích a skořápkách nabídnout rostlinám řadu výhod.

K přípravě této živiny je třeba shromáždit 6 litrů vody, kvasinek a vaječných skořápek. Začněme s vaječnými skořápkami. Jsou bohaté na vápník, základní prvek pro růst a vývoj rostlin. Po konzumaci vajec můžeme sbírat skořápky, nechat je úplně vyschnout a pak je rozdrtit na malé kousky.

Dále naplníme nádobu 6 litry vody a přidáme rozdrcené vaječné skořápky. Necháme skořápky ponořit se do vody po dobu nejméně 24 hodin. Během této doby bude voda postupně absorbovat živiny přítomné ve vaječných skořápkách.

Dvě složky pro rostliny

Po namáčení přidáme do vody malé množství kvasinek s vaječnými skořápkami. Kvasinky obsahují vitamíny B a další živiny, které mohou podpořit zdravý růst rostlin. Důkladně promícháme kvasinky ve vodě, dokud se úplně nerozpustí.

V tomto okamžiku je náš roztok pro krmení rostlin na bázi vody, kvasinek a vaječných skořápek připraven k použití. Můžeme ji jemně nalít na základnu rostlin a ujistit se, že půda absorbuje roztok správně. Je důležité vyhnout se přeplavení rostlin, protože nadměrná vlhkost je může poškodit.

Výhody výživy pro rostliny

Toto domácí jídlo poskytuje rostlinám několik výhod. Za prvé, vápník získaný z vaječných skořápek podporuje strukturu a odolnost kořenů a stonků. Pomáhá také předcházet nedostatku vápníku, který může způsobit deformace a onemocnění rostlin.

Kromě toho kvasinky poskytují živiny, které stimulují růst rostlin. Vitamíny B přítomné v kvasnicích podporují metabolismus rostlin, zlepšují vstřebávání živin a posilují jejich celkové zdraví.

Přírodní výživa

Je však důležité poznamenat, že toto domácí jídlo by nemělo být používáno jako jediné  hnojivo pro rostliny . Doporučuje se střídat používání přírodních hnojiv s jinými metodami výživy rostlin, jako je kompostování nebo používání komerčních hnojiv specifických pro potřeby rostlin.

V každém případě je dobré vždy vyhledat radu od odborníků v oboru, aby bylo možné rostlinám poskytnout správnou výživu bez chyb.