Mohlo by se stát, že se vrátíme do domu, který je nějakou dobu zavřený, a budeme muset řešit vážný problém. Tento hmyz přitahovaný špínou a jídlem je obzvláště nepříjemný, ale také potenciálně nebezpečný. Zde jsou 4 zcela přirozené metody k odstranění švábů a nezahrnují ocet!

S otravným hmyzem a zvířaty by se nám doma bohužel mohlo stát mnoho nepříjemností . Mezi nimi určitě najdeme šváby , neboli šváby, kteří se snadno uhnízdí. Tento hmyz nejen že není příliš oblíbený pro svůj vzhled, ale při kontaktu s potravinami by mohl způsobit i různé hygienické problémy .
Abychom jim zabránili napadnout naše pokoje, musíme postupovat rychle. Naštěstí pro tento hmyz nepotřebujeme specifické produkty , ale můžeme použít zcela přírodní ingrediencea ekonomické. Ve skutečnosti, pouze když je situace skutečně nezvladatelná, je třeba se obrátit na profesionály Jedním z domácích prostředků je jistě ocet, ne každý ale ocení jeho výraznou vůni. Zde jsou 4 přirozené metody , jak zahnat šváby, aniž byste se museli uchýlit k drahým produktům.

Nejen ocet k likvidaci švábů, ale i správné čištění

Nejprve musíme pochopit původ tohoto hmyzu. Ve skutečnosti je možná přitahovala jídla, která zůstala v rohu, zvláště pokud jsou nabitá cukrem. Prvním krokem je tedy důkladná kontrola kuchyně a spíží. Švábi mají tendenci hnízdit ve vlhkých, slabě osvětlených místech . Z tohoto důvodu kontrolujeme i koupelnu, zejména  spárovací hmotu  a podlahy, a kde ukládáme odpadky. Vždy provádíme kontrolu, abychom zabránili tvorbě tohoto hmyzu.
Švábi jsou pro nás nebezpeční, protože mohou způsobovat alergie a jsou v každém případě jejich přenašečiškůdci a choroby. Chemické látky používané k jejich zabíjení však mohou být také toxické. Existuje několik přirozených metod,
jak odrazit šváby a pokračovat v boji proti škůdcům, který si uděláte sami.

Jednoduché mýdlo a voda šváby rychle odpudí

Nejen ocet na likvidaci švábů, ale i některé voňavější roztoky. První přísadou, kterou proti tomuto hmyzu použijeme, je určitě Marseillské mýdlo . Vše, co musíme udělat, je vytvořit roztok složený z mýdla a vody a umístit jej do nádoby s rozprašovačem. Poté nastříkejte na rohy domu a na místa, kde jsme zaznamenali případné šváby. Ty budou za chvíli pryč.
Kromě toho ne každý ví, že kočičí tráva je další rostlina používaná k odražení švábů. Tento hmyz to opravdu nesnese a z tohoto důvodu se při kontaktu s ním vzdálí. Sklenice vložíme do rohůzasaženi šváby a okamžitě zmizí.

Nejlepší spojenci přímo z kuchyně

Další spojenci proti tomuto hmyzu pocházejí přímo z naší kuchyně. Rozmarýn bobkový list a česnek jsou ve skutečnosti velmi silné přírodní repelenty. Švábi nenávidí svůj zápach a pokud je použijeme správným způsobem, okamžitě se vzdálí . Stačí udělat trsy rozmarýnu nebo bobkového listu a umístit je na zamořená místa . U česneku nám stačí dát pár stroužků, vždy na postižená místa.
Nakonec, pokud chceme vytvořit smrtící past na šváby, můžeme použít dvě levné přísady, jako je jedlá soda a cukr. Vytvoříme směs, obě ingredience smícháme a nasypeme ji na místa, kde jsou švábi. Ty pohltí náš roztok, který je pro ně toxický . Tímto způsobem rychle odstraníme problém.