Může se stát, že si všimnete přítomnosti žlutých listů na rostlinách. V tomto článku vám ukážeme přirozenou obranu, jak tento problém odstranit a porazit všechny choroby rostlin ve vaší zahradě.

přísada pro rostliny

S příchodem teplých měsíců roku se příroda skutečně probouzí. Stromy jsou plné ovoce, květiny kvetou a rostliny rychle rostou. Pro každý prvek přítomný v zahradě nebo na balkoně domu pak bude nutné provést příslušná opatření. Jedině tak budou rostliny ve skutečnosti růst zdravé a silné a chráněné před jakýmkoli problémem nebo nemocí .

S vysokými teplotami se stává nezbytností zajistit každodenní zavlažování , přičemž vždy buďte opatrní při vyhodnocování množství vody dodávané jednotlivým rostlinám. Některé z nich budou ve skutečnosti vyžadovat vydatné zavlažování. Jiné si naopak potrpí spíše na vlhkost a stojatou vodu. V tomto případě bude muset být zavlažování méně vydatné.

Bez ohledu na to, jaký druh rostliny se v zahradě nebo v kuchyňské zahradě vyskytuje, pouze pokud dobře znáte různé „potřeby“ každého prvku, bude možné vyhnout se problémům všeho druhu. Zvláště v létě se často stává, že narazíte na rostliny se suchými a žlutými listy .

Důvodem toho všeho je přítomnost nějaké plísně , hub nebo jiného . Choroby spojené s těmito formacemi mohou ohrozit pravidelný vývoj rostlin a – v nejhorších případech – dokonce způsobit jejich odumření.

V tomto článku vám umožníme objevit přírodní prostředek, jak účinně bojovat proti přítomnosti žlutých listů a rizikových chorob pro vaše rostliny . Vše, co musíte udělat, je použít dvě jednoduché ingredience – vždy dostupné doma – k dosažení výjimečného výsledku a lepší ochraně zeleninové zahrady. Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Bojujte s chorobami rostlin pomocí této přirozené obrany pro vaši zahradu – zde jsou ingredience

Jak předejít riziku napadení vašich rostlin houbovými chorobami ? Aby se předešlo jakémukoli problému, jak již bylo zmíněno, bude nutné dbát rad odborníků v zahradnickém sektoru a nikdy nezavádět špatné postupy. Obecně je například zavlažování – zvláště když teploty stoupají – zásadní.

Žluté listy

Bude však nutné zabránit zaplavení zahrady nebo oblasti, kde budou stromy a rostliny , protože většina rostlin trpí stagnací vody. Letní vedra v kombinaci s vlhkostí stojaté vody mohou ohrozit zdraví vašich rostlin.

Také bude nutné, aby rostliny byly umístěny na dostatečně větraném místě . Tento faktor také zabrání riziku setkání s houbovými chorobami, které vám popíšeme.

Jistě jste si všimli, že v některých případech jsou listy žluté , suché nebo pokryté bělavým práškovým povlakem . Pokud si začnete všímat tohoto typu problému, okamžitě se běžte schovat. Vaše rostliny by ve skutečnosti mohly být napadeny některými chorobami zvanými padlí nebo peronospora .

Příznaky této druhé choroby se týkají žloutnutí listů a hniloby plodů spojené s jedinou rostlinou. Plísňové onemocnění může být také velmi závažné, protože narušuje fotosyntézu a vede k oslabení listů a stonků . Kvalita ovoce bude tedy vážně ovlivněna.

Pojďme zjistit přírodní lék, jak vzniku těchto nemocí předcházet a bojovat s nimi v případě, že se projeví. Zde je vše, co potřebujete vědět, a ingredience, které budete muset použít.

Jednoduchý lék

Když zaléváte rostliny a listy na nich, můžete použít normální konev nebo rozprašovač. K prevenci a boji proti nemocem, které jsme zmínili výše, však voda stačit nebude. Ve skutečnosti bude nutné provést konkrétní směs s přítomností 2 specifických a zcela běžných složek. Který? Zde jsou všechny podrobnosti v tomto ohledu.

Mléko a bikarbonát na rostlinách

Máme na mysli mléko a jedlou sodu . Vezměte lahvičku s rozprašovačem a naplňte ji 1 litrem vody a 100 mililitry mléka . Tento prvek je platným spojencem v boji proti padlí a peronospoře, protože enzymy a proteiny přítomné v mléce působí jako odstrašující prostředek proti plísním.

Prospěšné mikroorganismy v mléce budou účinně bojovat s plísněmi a nejlépe posílí rostliny. Tím to však neskončilo. Jak již bylo zmíněno, ve skutečnosti budete potřebovat také jedlou sodu . Do směsi s vodou a mlékem ve správném poměru přidejte také lžíci této velmi běžné suroviny. Hydrogenuhličitan sodný je také platným spojencem v boji proti těmto chorobám a přítomnosti žlutých listů.

Bude vhodné vše dobře promíchat , sklenici uzavřít a směsí nastříkat na listy vašich rostlin . Ošetření opakujte, dokud si nevšimnete, že vaše rostliny jsou zpět v perfektní formě.

Kromě boje proti tvorbě chorob bude pro vaše rostliny dobré i mléko a hydrogenuhličitan sodný . Tyto složky ve skutečnosti zaručují draslík , vápník , sodík a velké množství bílkovin , díky čemuž jsou vaše rostliny silnější  . Dvojitý blahodárný účinek pro vaši zahradu a váš zeleninový záhon.