Kombinace těchto přírodních složek vám umožní vytvořit super účinný přírodní prostředek proti mouchám a komářům.

Přírodní lék

Letní sezóna nyní začala, což s sebou přináší nepříjemný problém mouchy komárů, které mohou zničit naše dny a noci. Mnozí se uchylují k chemikáliím, aby tento hmyz odpuzovali, ale pokud hledáte přirozenou a účinnou alternativu, máme pro vás řešení. V tomto článku vám ukážeme, jak připravit přírodní lék proti mouchám a komářům pomocí běžných a snadno dostupných složek.

Jak udělat přírodní prostředek proti mouchám a komářům

Chcete-li vytvořit náš silný  přírodní repelent, budete potřebovat následující složky:

  • sušená levandule;
  • suchý citrónový balzám;
  • 96% ethanol;
  • citron;
  • Voda;
  • levandulový esenciální olej.

Prvním krokem je vzít sklenici a nalít do ní lžíci sušené levandule a lžíci sušeného citrónového balzámu. Tyto bylinky jsou známé svými vlastnostmi odpuzujícími hmyz.

Držte komáry pryč

Poté přidejte do nádoby 100 ml 96% ethanolu. Ethanol působí jako rozpouštědlo, extrahuje účinné složky bylin a pomáhá zvýšit účinnost repelentu. Nechte sklenici chvíli odpočívat a mezitím nakrájejte citron na plátky a vložte jej do nádoby spolu s dříve přidanými přísadami.

Vše důkladně promíchejte a nechte směs stát 4 dny. Během této doby nezapomeňte nádobu čas od času protřepat, abyste pomohli vyluhovat ingredience. Po 4 dnech odpočinku znovu otevřete nádobu a nalijte do ní 400 ml vody.

V tomto okamžiku filtrujeme obsah nádoby pomocí sítka a nalijeme do džbnu. Ujistěte se, že jste odstranili všechny zbytky bylin a citronu. Chcete-li zintenzivnit odpuzující účinek, přidejte několik kapek levandulového esenciálního oleje a vše dobře promíchejte.

Nyní jste připraveni nalít roztok do nádoby s difuzorem spreje. To vám umožní snadno aplikovat svůj přirozený repelent na všechny oblasti těla, které jsou potenciálně vystaveny kousání komárů. Můžete ho také stříkat v rozích vašeho domova, na místech, kde obvykle číhají komáři.

Proč zvolit přírodní repelent

Proč byste měli upřednostňovat přírodní lék, jako je tento, před chemickými repelenty? Za prvé, přírodní repelenty jsou bezpečnější pro vaše zdraví a životní prostředí. Mnoho komerčních výrobků obsahuje škodlivé chemikálie, jako je DEET, které mohou způsobit podráždění pokožky a další nežádoucí reakce.

Kromě toho může být výroba přírodních repelentů levná a zábavná, protože můžete experimentovat s různými kombinacemi složek a přizpůsobit si směs.

Přírodní lék proti mouchám a komářům

Ale jak přesně tento přirozený repelent fungujeIntenzivní vůně levandule a meduňky maskují vůně, které přitahují komáry, jako je oxid uhličitý a kyselina mléčná produkovaná naším tělem. Kromě toho citron pomáhá zesílit odpuzující účinek díky obsahu limonenu.

Kombinace těchto složek vytváří vůni, která odhání komáry, takže je méně pravděpodobné, že se k vám nebo vašemu domovu přiblíží.

Takže pokud hledáte přirozený a účinný způsob, jak udržet mouchy a komáry pryč, zkuste připravit tento lék pro kutily. Nejen, že se budete moci vyhnout používání škodlivých chemikálií, ale můžete si také užít léto bez otravného hmyzu, který vás trápí. Postarejte se o sebe a životní prostředí s přirozeným a udržitelným přístupem k boji proti komárům.