Orchidej je krásná a elegantní tropická rostlina, ale není snadné pěstovat doma. Ve skutečnosti potřebuje určité podmínky, aby rostl, rozvíjel se a zůstal zdravý, ale s vytrvalou a cílenou péčí může odolávat několik let.

Může se například stát, že po odkvětu začnou kořeny orchideje hníst. Nepropadejte však panice, protože existuje tajná složka, díky které se obnoví okamžitě nebo téměř. Dobrá zpráva? Je to super levné a téměř jistě to máte připravené v kuchyni! O tom to celé je.

Orchidej, která hnije? Pokuste se ji vyléčit touto složkou!

Orchidea

Kdo nemá v domě cibuli? Tato zelenina s nezaměnitelnou chutí nám pomáhá, aby naše recepty chutnější a má také další výhodu, že stojí velmi málo. Ale věděli jste, že cibule nám může také pomoci léčit orchidej, která hnije?

Není to vtip, protože antiparazitární a antifungální síla zeleniny se ukazuje jako skutečný všelék na orchideje, které nemají dobré zdraví. Kromě toho reguluje růst a způsobuje množení kořenů. Stačí jen zkusit: zde je návod, jak používat cibuli pro orchidej, která hnije.

Orchidej, která hnije? Tato složka ji oživí během několika dní!

Shnilá orchidej

 

Nejprve ji izolujte od zdravých, abyste zabránili kontaminaci houbami a bakteriemi. Odstraňte sušené listy a hrnec. Rozbijte hrudku země, ve které orchidej přebývá, izolujte kořeny, odstraňte z nich konce, které se zdají být shnilé a jemně je umyjte v umyvadle.

Odstraňte slupku z cibulenakrájejte ji na klíny, nakrájejte ji a vložte do skleněné nádoby, pak přidejte vodu. Počkejte alespoň několik hodin, poté filtrujte získanou kapalinu a vložte ji do nádoby. Rozložte kořeny orchideje do prázdného hrnce a zcela je zakryjte cibulovou kapalinou. S pokročilou infuzí budete muset zalévat orchideje, které oživily každých 15 dní nebo tak.

S bavlněnou koulí impregnovanou kapalinou vyčistěte listy, které právě vyklíčily, abyste zabránili napadení parazity. Když se orchidej ponořená do cibulové vody zotaví, přeneste ji do nového, čistého hrnce a použijte vhodnou půdu. Uvidíte, že rostlina se vrátí k životu a zůstane zdravá a svěží po dlouhou dobu. Pro vaše orchideje proto žádné chemikálie, škodlivé pro životní prostředí a zdraví lidí a zvířat: mít je krásné jen cibule!