Jejich krása je a priori hlavním důvodem, proč se všem tyto rostliny líbí. Ale to není jediný důvod. Kromě toho jsou však orchideje rostliny, které mohou být postiženy mnoha chorobami. Takže vědět, jaké jsou choroby orchidejí, je zásadní pro jeho správný vývoj.

Stejně jako drtivá většina rostlin, onemocnění orchidejí mají v rostlině velmi specifické projevy. Navzdory všemu jsou to jemné rostliny, které mohou nějakou dobu trvat, než se zotaví z jakéhokoli onemocnění nebo nemoci. Podívejme se tedy, jaká je nejčastější choroba orchidejí, o které bychom si měli být vědomi. A co je nejdůležitější, jak se o ni starat, aby i nadále měla silnou a zdravou rostlinu.

Orchidej, napadená kořenovou hnilobou: pokud tak učiníte, vrátí se silná a zdravá

Orchidej shnilé kořeny

Jedním z nejdůležitějších aspektů, pokud jde o choroby orchidejí, je to, že mohou být způsobeny tím, jak je pěstujeme. Péče o orchideje znamená vlhké prostředí nezbytné pro prosperitu těchto nádherných rostlin. Je to však právě vlhkost, která způsobuje velké množství nemocí, které je postihují. Klíčem je rovnováha, to znamená schopnost dát naší rostlině to, co potřebuje, ale vždy s opatrností, aby se zabránilo vedlejším škodám.

Navzdory tomu, že jsou tropické rostliny, orchideje nepotřebují vysoké teploty. A co víc, jejich vystavení vlhkosti vytváří ideální podmínky pro rozvoj onemocnění. Špatné provzdušňování kořenů nebo dokonce špatné zavlažování může také způsobit onemocnění rostlin. V tomto článku se podíváme na to, co dělat, když naše orchidej vykazuje známky kořenové hniloby.

Shnilé kořeny, jedna z nejčastějších chorob orchidejí – tady je to, co dělat!

Hniloba kořenů orchidejí

Začněme tím, co je možná hlavní příčinou smrti těchto rostlinKořenová hniloba je jednou z nejčastějších chorob orchidejí a ve většině případů je způsobena špatným zavlažováním. A nemáme na mysli jen množství vody, ale také nástroj, který se používá k jejich zalévání nebo dokonce k tomu, aby měl misku pod hrncem s vodou.

Shnilé kořeny jsou kořeny postižené houbami. Projevují se vizuálně snadno identifikovatelným způsobem. Jejich hlavním rysem je, že mají hnědý odstín a ztrácejí texturu. V tomto případě je důležité jednat co nejdříve. Toto onemocnění je velmi závažné a není vždy možné rostlinu zachránit. Houby produkují spory, které cestují z jedné rostliny do druhé, takže je nezbytné izolovat nemocnou rostlinu, pokud máte doma jiné. Obvykle se vyskytuje proto, že rostlina dostává příliš mnoho vody nebo proto, že substrát nemá dobrou drenáž. Abychom zabránili jeho šíření, musíme:

  • Odstraňte shnilé kořeny předem dezinfikovanými a zcela sterilními nůžkami
  • Pokud je důležitý postup hub, aplikujte fungicid na kořeny
  • Transplantace do nového substrátu a nádoby as odpovídajícím provzdušňováním
  • Zastavte zavlažování okamžitě, dokud kořeny neztratí vlhkost