Věděli jste, že lžíce této ingredience stačí k tomu, abyste měli bujné orchideje po celý rok? Zde je to, co musíte vložit, aby vaše rostliny krásně rostly!

lék na orchideje

Pokud milujete pěstování orchidejí a chcete mít bujné rostliny po celý rok, musíte použít přísadu, díky které rostou neobyčejným způsobem. Musíte ho použít lžící a bude to stačit, aby rostlinám zajistil neuvěřitelný růst a kvetly po celý rok. Mluvíme o ovsu, ale pojďme zjistit, jak vyrobit silné hnojivo s touto přísadou!

Orchideje

Okolní světlo a vlhkost pro orchideje

Bujné pěstování orchidejí závisí také na některých aspektech, které je třeba vzít v úvahu při jejich pěstování. Potřebují například světlo, proto je nezbytné, aby prostředí výstavy bylo velmi světlé.

Ve skutečnosti velmi slabé světlo způsobuje, že květiny rychle hynou. Proto je bezpodmínečně nutné vyvarovat se ponechání orchidejí na slunci, ale nejlépe je chovat na parapetu okna orientovaného na sever nebo se závěsem, který dokáže filtrovat sluneční paprsky.

V letní sezóně je ideálním místem pro jejich vystavení balkon nebo zahrada , pokud jsou však umístěny v chladném nebo stinném koutě. Je také nutné, aby zvolené místo bylo vlhké , protože orchideje jsou přirozeně zvyklé žít v prostředí , kde prší i mnohokrát během dne.

Aby měly správnou vlhkost, je vhodné je umístit na velký talířek ponořený do vody a každý den listy odpařovat.

Orchideje

Jak zalévat orchideje

Nejlepší metodou pro zalévání orchidejí je dotknout se substrátu rukama každých 3-5 dní : pokud je suchý, je správný čas zalévat.

Nejlepší čas na zalévání orchidejí je ráno. Po vydatném zalévání počkejte 15 minut, než podšálek vyprázdníte a odstraníte veškerou vodu, která se nevstřebala.

Zda je čas zalít rostliny, poznáte také podle barvy kořenů , které se objevují na povrchu. Pokud je barva stříbrně šedá, znamená to, že je potřeba voda, zatímco vy zalévat nemusíte, pokud jsou nafouklé a zelené.

Jak připravit hnojivo

Pro celoročně kvetoucí orchideje použijte přírodní hnojivo . Perfektní přísadou je oves, zde je návod, jak připravit toto hnojivo s neuvěřitelnými účinky:

  • Vezměte 1 polévkovou lžíci ovsa;
  • Zahřejte 300 gramů vody;
  • Vložte oves do vody a nechte směs působit 1 noc.

Po uplynutí doby vložíme směs do mixéru a mixujeme, dokud nevznikne bělavý roztok, a poté přefiltrujeme přes sítko. Po odstranění zbytků ovsa přidejte do roztoku více vody s ohledem na poměr 1:2. V tuto chvíli nasypte do rozprašovače trochu hnojiva a můžete začít své orchideje zalévat tímto přírodním produktem.

Zalévejte orchideje hnojivem na ovesné vločky

Chcete-li orchideje zalévat tímto vynikajícím hnojivem na oves, musíte stříkat na listy, na horní i spodní část, na zem a opatrně, aby absorbovaly všechny živiny . Vyvarujte se však postřiku hnojivem na květiny, protože pokud se namočí, mohou rychle hnít.

Nastříkejte na kořeny hnojivo, aby se rozvětvily a vytvořily tak bohatší květy. Pro dosažení nejlepších výsledků nastříkejte hnojivo na rostliny, když je potřebujete zalít, když je umístíte do talíře plného vody.

Po skončení nechte hnojivo  trochu působit a poté rostliny z misky vyjměte, přebytečná voda zůstane na dně. Můžete také přímo do rostlin dát lžíci hnojiva a přimět je, aby absorbovaly všechny živiny z ovsa, který obsahuje bílkoviny, nenasycené tuky, vlákninu a komplexní sacharidy.

Dále škrob obsažený v ovsu podporuje rozvoj prospěšné mikroflóry kořenů. Chcete-li získat bujné rostliny, hnojte každé 2 týdny a budete mít krásné orchideje po celý rok!