Větvičky květin nám mohou pomoci šířit orchidej, aniž by bylo nutné kupovat nové rostliny. Je známo, že orchidej je jednou z nejoblíbenějších květin vůbec; Krásná a elegantní, dodává rafinovanost každému prostředí.

Není to jedna z nejjednodušších rostlin k pěstování, ale se správnými opatřeními může žít po dlouhou dobu ve svěžím a silném domě. Mezitím vysvětlujeme, jak ji množit větvičkami květin.

Orchideje, trik, jak je šířit květinovými větvičkami: pokud tak učiníte, budou rychle růst zdravé a silné!

Orchidea

A co možnost mít v domě několik rostlin orchidejí počínaje jednou z nich? Tímto způsobem se obklopíte nádhernými exempláři, aniž byste utráceli peníze. Pěkné, že? Šíření rostliny je poměrně delikátní proces, který se liší v závislosti na daném druhu. Ve skutečnosti každá rostlina, jak víme, má své vlastní potřeby a liší se od potřeb ostatních.

V případě orchideje konkrétně, šíření může být provedeno pomocí stejných větviček květin. Vše, co potřebujete, je plastová láhev a trochu půdy obohacené živinami, která může pocházet z bramborových nebo banánových slupek.

Odřízněte stonek pomocí čisté a dezinfikované řezačky, poté vložte kus do láhve naplněné půdou (alternativně můžete použít skleněnou nádobu). Nalijte vodu a otřete stonek bavlněnou koulí, abyste odstranili všechny bakterie. S voskem svíčky utěsněte konce a nakonec zakryjte vše plastovým obalem. S párátkem vytvořte na plastu malé otvory.

Orchidej, udělejte to, aby rostla zdravě a silně

Orchidea

Láhev by měla být umístěna na světlém, vlhkém místě při teplotě nejméně 25 °C. Voda a odpařování každý den.Klíčení rostliny bude trvat asi 4 měsíce a stejnou operaci lze opakovat, kdykoli budete chtít.

Ale buďte opatrní: sazenice by nikdy neměla být vystavena přímému slunečnímu záření. Je pravda, že orchidej chce bydlet na velmi jasných místech, alenetoleruje paprsky slunce, které by spálily jeho květy a listy.

Způsob šíření orchideje počínaje větvičkami květů doporučují sami školkaři a rozhodně není komplikovaný. Postupujte podle jednoduchých pokynů, které jsme vám právě dali a propagace vaší oblíbené květiny se pro vás stane nejen dětskou hrou, ale také zábavou.