Pokud uvidíte tento hmyz ve svém domě, vyhněte se jeho zabití, mohlo by se něco stát. Zde je to, co byste měli udělat, pokud si všimnete tohoto hmyzu ve svém domě!

Hmyz v domě

Pokud uvidíte tento hmyz ve svém domě, nezabíjejte ho . Hovoříme o scutigeře, neškodném a zvláště užitečném hmyzu v domácnosti, ve skutečnosti jej potřebujete, protože odvádí další nebezpečnější hmyz, jako jsou švábi, mravenci, komáři a stříbrné rybky. Ale co je scutigera? Pojďme zjistit vše o tomto hmyzu!

Nezabíjejte tento hmyz, pokud ho uvidíte

Nelikvidujte tento hmyz, pokud jej uvidíte doma, scutigera je ve skutečnosti neškodná a na první pohled připomíná stonožku. Jeho tvar je zvláštní a má také 15 párů nohou, proto vypadá podobně jako stonožka. Nezaměnitelný pro svou žlutošedou barvu, není vůbec nebezpečným hmyzem a v domácnostech jej snadno najdete, protože je zcela běžný.

Hmyzožravý je vynikajícím spojencem pro likvidaci švábů, štěnic, stříbřitých rybek, mravenců, pavouků a komárů. Takže pokud nějaké uvidíte ve svém domě, nespěchejte je zabít, ale nechte je žít, protože vás to zbaví dalšího otravného hmyzu.

Toto zvířátko nezpůsobuje člověku žádnou škodu a jedná se pouze o jed, který uvolňuje svými zuby. Jed není škodlivý pro lidi ani domácí mazlíčky, takže ho můžete nechat být.

Co je scutigera

Hmyz pocházející z oblasti Středozemního moře, scutigera má 15 párů dlouhých, černě pruhovaných nohou a tuhé, šedožluté tělo charakterizované třemi tmavými znaky na hřbetě. Při narození má tento hmyz čtyři páry nohou, s prvním pelicháním získává další pár a následně další dva páry.

Scutigera preferuje místa, která nejsou příliš horká , kde je malá vlhkost, takže ji snadno najdete v koupelně, v prádelnách, ve sklepech. Jeho životnost je tři až sedm let a živí se dalším hmyzem včetně štěnic, komárů, termitů, švábů, mravenců a dalších.

Je zřejmé, že i když je to platná pomoc při zbavování se jiného hmyzu , je jasné, že pokud dojde k invazi scutigere do domu, musí být přijata opatření. Řešením, jak zabránit velkému množství scutigerů v domácnostech, je udržovat je co nejčistší , pojďme zjistit proč.

Význam scutigery

Jak zabránit scutigerům v invazi do domu

Dobrým způsobem, jak se vyhnout spoustě hádek doma, je udržovat dům v čistotě. Ve skutečnosti, když  je dům špinavý, existuje riziko, že se mohou objevit a ve velkém množství. Scutigery přitahuje prach, chlupy, chlupy domácích zvířat, organický odpad.

Dům proto dobře vyčistěte, a to i místa skrytá pohledům, jako jsou šatní skříně a skříně , a ujistěte se, že na soklových lištách a parapetech nejsou žádné praskliny. Pokud žijete na venkově, odstraňte většinu nečistot, které jsou také venku, abyste je nezanesli dovnitř a nepřilákali přítomnost škrábanců.

Vysávejte opatrněji a dokonce i ve skrytých koutech , aby se tam nehromadily nečistoty. Případně, pokud vše, co jste udělali, nestačilo k tomu, aby se skoty nedostaly, použijte přírodní prostředky, abyste je udrželi pryč , z nichž některé jsou velmi účinné.

Použijte například kávový prášek do rohů nebo kajenský pepř , od kterého se budou držet dál. Nebo opět výborný je i hřebíček , který můžete rozházet v rozích, abyste odpuzovači drželi dál.