Jeden šálek této přísady, aby kapradina dokonale rostla. Zde je trik, který vám umožní vaši rostlinu explodovat.

Nalijte tekutinu do rostliny

Hrnek této ingredience udělá vaši rostlinu krásnou a především zdravou. O jakou složku se ale jedná a především jaký druh rostliny je kapradina Rostlina zvaná kapradina je v podstatě jednou z nejstarších, která dodnes existuje. Je to rostlina, která se dobře přizpůsobuje mírnému prostředí a tedy teplotám, které obecně nesmí překročit 10 stupňů, samozřejmě v zimním období.

Měl by být pěstován ve stínu a nikdy by neměl být vystaven slunečnímu záření. O kapradině se však říká , že je to pokojová rostlina,  ale důležité je, že je vždy daleko od přímých zdrojů tepla.

Rostlina musí být také hojně zalévána během jarní a letní sezóny, poté ji na podzim a v zimě omezte. No, víte, že existuje přísada , která umožňuje tomuto druhu rostlin vyrůst opravdu dokonale?

kapradina

Jeden šálek této ingredience pro pěstování kapradí

Jedná se o organické hnojivo, které lze použít pro kapradiny a listy. Díky tomuto hnojivu rostlina i její listy porostou a také budou stále více zelené, nikdy ne žluté. Podívejme se, z čeho se tento typ hnojiva skládá a dá se tedy připravit během pár okamžiků.

Technika, o které s vámi dnes chceme mluvit, je v podstatě jednoduchá, ale důležitá pro zajištění toho, aby kapradiny mohly růst docela skvěle. Pokud vaše rostlina jakkoli žloutne nebo usychá, musíte okamžitě zasáhnout touto přísadou a během krátké doby se vzhled vaší rostliny výrazně změní.

Pokud si tedy myslíte, že vaše rostlina brzy vyschne, vězte, že dnes existuje řešení. Vaše kapradí bude opět krásné, ale především zelené a plné listů.

Pokud vám kapradina žloutne, tudíž se stává z estetického hlediska nevzhledná, znamená to, že něco není v pořádku a že je jistě potřeba nějaký zásah. První věc, kterou musíte udělat, je zajistit, aby byla rostlina v částečném stínu, protože neupřednostňuje přímé slunce.

V případě, že by rostlina měla být vystavena přímému slunci, hrozí, že může zežloutnout a tím uschnout. Jak jsme již zmínili, kapradina má také ráda prostředí co nejvlhkejší. K tomu je nutné kapradinu zalévat, a to alespoň jednou denně, zejména v létě.

 Jak připravit organické hnojivo

kapradina

A nyní přejděme k  organickému hnojivu , které připravíte na posílení vaší kapradiny , aby byla zdravá a bohatá na zelené listy. Musíte použít malý šálek žížalího humusu . Toto je tajemství používané k vylepšení vaší rostliny. Možná ne každý ví, že žížalí humus je opravdu vynikající hnojivo užitečné pro pěstování a také udržení zdravých nejen kapradin, ale i olistění. Ale jak to využít?

Potřebujete litr vody a příslušný produkt, který se dá sehnat v každém obchodě s rostlinami a je také docela levný. Poté vezměte dvě polévkové lžíce žížalího humusu a vložte je do vody a vše dobře promíchejte.

Vzhledem k tomu, že tato složka je bohatá na fosfor, dusík a draslík, bude jistě vynikající pro zdravý růst všech vašich rostlin. Po několika sekundách míchání vezměte rostlinu a nalijte tuto směs. Výsledky budou jistě překvapivé. Tuto směs z vody a žížalího humusu můžete na své rostliny používat každých 30 dní.