Věděli jste, že stačí použít speciální hnojivo, abyste měli silné rostliny, květiny a kořeny? Zde je to, o jakém hnojivu mluvíme, pojďme zjistit, jak to udělat!

Přísady květin a silné kořeny

Použití organických hnojiv na rostlinách je určitě lepší než těch, které najdete na trhu, protože často obsahují látky, které mohou způsobit vážné poškození životního prostředí. Chcete-li mít nekonečně svěží rostliny, můžete připravit jeden s černými fazolemi, luštěninami bohatými na živiny a příznivými vlastnostmi. Pojďme zjistit, jak připravit toto hnojivo a jak ho používat!

Svěží rostliny

Černé fazole: do které rodiny luštěnin patří

Patří do kategorie luštěnin, černé fazole mají jako svůj vědecký název Phaselous vulgaris a vyznačují se oválným tvarem a černou a lesklou skořápkou, která jim dává příjemný estetický efekt.

Obecně jsou tyto fazole spojeny s mexickou kuchyní, ale jsou také rozšířené v Itálii a používají se k přípravě rychlých a chutných receptů.

Před vařením však musí být namočeny alespoň noc předem, aby se urychlilo vaření a byly lépe stravitelné. Málokdo ví, že mohou být použity, stejně jako v kuchyni, k přípravě vynikajícího hnojiva pro rostliny. Pojďme zjistit výhody černých fazolí na rostlinách a jak připravit organické hnojivo!

Všechny výhody černých fazolí pro rostliny

Černé fazole mají vynikající příznivé vlastnosti, protože obsahujívysokou kvalitu živin, jako je draslík, vápník, hořčík, sodík a fosfor, ale také další minerály, jako je zinek a selen.

Výhody černých fazolí na rostlinách, vzhledem k vysoké dávce obsažených živin, jsou obrovské, ve skutečnosti pozitivně ovlivňují jejich růst a kvetení.

Fazole mají tu vlastnost, že absorbují dusík ze vzduchu a přeměňují ho na účinné hnojivo, aby se půda zlepšila a zvýšil výnos.

Antifungální a antibakteriální vlastnosti černých fazolí pomáhají udržet škůdce mimo rostliny a chránit je před nebezpečnými chorobami, které mohou způsobit jejich smrt.

Půda s hnojivem z černých fazolí zůstává vlhká a bohatá na prospěšné látky, které rostliny mohou absorbovat, aby udržely svěží a zajistily bohaté květy.

Fazole

Jak vyrobit hnojivo z černých fazolí pro květiny a silné kořeny

Postup přípravy účinného hnojiva, které má jako základ černé fazole, je jednoduchý. Než přejdete k postupu, je dobré zdůraznit zvědavost při přípravě hnojiva s černými fazolemi: zatímco k jejich jídlu je musíte namočit, pro získání hnojiva musí být použity bez použití tohoto postupu, tedy přímo syrové.

Tímto způsobem černé fazole udržují neporušené všechny své vlastnosti a zvyšují své výhody na rostlinách. Pro přípravu organického hnojiva je zde to, co musíte udělat:

  • Do mixéru vložte dvě lžíce černých fazolí;
  • Stiskněte tlačítko a vše dobře nakrájejte;
  • Když se stane přenosem prachu do plastové nádoby;
  • Přidejte litr vody a promíchejte párátkem;
  • Směs se proseje a přenese do jiné nádoby.

To, co budete muset použít, je kapalina získaná bez zbytků. V tomto okamžiku použijte roztok získaný travasala ve spreji a můžete jej konečně použít na rostliny. Nastříkejte organické hnojivo, abyste rostliny důkladně vyživili a zajistili, že mají dostatek živin, aby zůstali silní po dlouhou dobu.

Jak jsme viděli, příprava organického hnojiva pomocí běžné složky, jako je černá fazole, je jednoduchá a také ekonomická. Ve skutečnosti mají černé fazole zanedbatelné náklady a jsou také snadno k nalezení, ale můžeme je také pěstovat v naší zahradě, abychom je měli vždy k dispozici.

Hnojivo můžete připravit během několika minut a použít ho ke krmení rostlin, aniž byste museli běžet do obchodu, abyste si koupili drahý a často neúčinný.  Organické hnojivo je přirozené  a působí, aniž by poškodilo vaše rostliny, a to i ty nejchoulostivější, jako jsou orchideje, které od nynějška můžete úspěšně růst!