Pokud jste si všimli, že vaše citronová rostlina bojuje s rozkvětem, mohou to být důvody.

 

Rostlina citronu je velmi obyčejný strom, známý nejen svými plody, ale také voňavými květy.

Velmi často však tato rostlina může mít potíže s kvetením, což naznačuje, že něco není v pořádku.

Podívejme se, jaké by mohly být příčiny.

  1. Zralost rostliny: pokud je rostlina mladá, ještě není schopna produkovat květiny. Ve skutečnosti kvetou pouze zralé rostliny, takže ne ty, které právě zasadily nebo množily.
  2. Sezóna: pro rostliny je sezónnost zásadní a musí být respektována. Pokud jde o citrony, období květu klesá na jaře a počátkem podzimu, což je doba, kdy jsou vhodné teploty.
  3. Živiny: Dobře krmená rostlina je zdravá a silná a může se vyvíjet, tedy také produkovat květy. Tyto živiny mohou být doplněny použitím přírodních hnojiv.
  4. Světlo: Vystavení slunečnímu záření také hraje klíčovou roli. Pokud je rostlina umístěna ve stínu, bude se snažit kvést, protože citron potřebuje nejméně 5-6 hodin přímého světla denně.
  5. Voda: Tato rostlina potřebuje hodně vody k růstu. Je však nutné najít rovnováhu, aby se zabránilo dalšímu poškození příliš mnoho vody.
  6. Hmyz: stejně jako u všech rostlin, dokonce i citrony mohou být obětí hmyzu, který podkopává jejich zdravotní stav. Z tohoto důvodu je důležité ji chránit organickými pesticidy.