Postupujte podle tohoto triku pro rostliny rajčat a uvidíte, že budete mít výnos až o 30% více. Nečekali byste to, ale je to velmi jednoduché.

Svěží rostlina rajčat

Na přelomu května/června začínáme s výsevem rajčat. Existuje mnoho odrůd, ze kterých si můžete vybrat. Tam jsou kulaté rajčata ve shlucích nebo datterini rajčata. Nebo dokonce Cuori di bue rajčata, San Marzano rajčata, Costoluti rajčata, Piennolo rajčata a mnoho dalších druhů. Nemůžeme použít trik, který se chystáme naznačit, na všechny z nich.

Tento trik je ve skutečnosti určen pro rostliny rajčat, které se vyvíjejí vertikálně v blízkosti rákosu, které umístíte do země. Existuje velmi specifický důvod a týká se femminella. Ten není nic jiného než ten výhonek, který je obvykle odstraněn tím, že jde dělat práci polevy a ořezávání, aby porodil další rajčata.

Rajčata

Trik, který vám ukážeme, spočívá v pěstování plodiny o 30% více a může být aplikován na rostliny s neurčitým růstem. To neznamená nic jiného, než že rostlina se bude vyvíjet a přinášet ovoce, dokud nepřijde první zima. Níže v dalším odstavci vidíme podrobnosti o tomto triku, který můžete udělat ve své zahradě.

Rajčata: použijte tento trik ke zvýšení sklizně

Tento trik, aby rostliny rostly rychleji, není dát do rostlin žádné hnojivo. Samotná rostlina a její důsledky jsou využívány. Zejména se dotkneme femminella nebo části rostliny, kterou jsme již zmínili dříve.

Jak jsme již řekli, tento trik lze využít pouze na vysokých rostlinách rajčat s neurčitým růstem (nezapomeňte). V praxi, místo toho, abychom odstranili samice, a proto snížili výnosy, zajistíme, aby tyto rostly a proměnily se v nový stonek se spoustou listů, květů a plodů.

Rostliny rajčat

Tyto axilární výhonky, pak, pokud nejsou řezány, se změní na nový stonek. V důsledku toho bude sklizeň vyšší, ale protože je zde nový stonek, rostlina bude vyžadovat více živin. Rostlina, i když bude mít více plodů, nebude moc růst, ale zůstane menší. V žádném případě se nedoporučuje zůstat všechny samice na rostlině.

Pouze některé mohou zůstat, ale ostatní budou muset být odstraněny. Rostlina napadená listy bude mít lepší výnos, protože bude také menší cirkulace vzduchu. Kromě toho se rostlina stává nestabilní s příliš mnoha samicemi. Takže nepřehánějte při udržování těchto výhonků, stručně řečeno, můžeme říci, že je držte správně, aby nedošlo k poškození rostliny.

Hnojiva pro rostliny rajčat

V případě, že chcete také použít hnojivo pro vaše rostliny rajčat, doporučujeme některé přírodní, které můžete připravit a použít. Zde jsou:

Hnojiva pro tuto rostlinu
  • Hnůj: je to nejlepší organické hnojivo, které lze použít při pěstování této rostliny. Musí však pocházet z neprůmyslových farem.
  • Popel: popel obsahuje mnoho minerálů užitečných pro rostlinu.
  • Kapalný roztok: v láhvi teplé vody nalijte sklenici ledové, neslazené kávy. Toto řešení můžete jednoduše použít nebo obohatit vodou na vaření zeleniny.

To jsou některé příklady, ale  nejlepší hnojiva pro rajčata jsou bohatá na dusík, fosfor a draslík.