Rostlina Padre Pio (Zamioculcas) je vynikající vnitřní odrůda, která se snadno pěstuje. Miluje místa s dobrým slunečním zářením, pokud nepřichází do přímého kontaktu se slunečním zářením, což může také způsobit popáleniny listů. Takése snadno přizpůsobí více či méně tmavým oblastem. V přítomnosti malého světla by však rostlina rostla velmi pomalu. Velmi dobře snáší vysoké teploty, kolem 30 °C, ale nemá rád teploty blízké nebo nižší než 15 °C. Optimální teplota této rostliny je od 18 do 26 stupňů.

Plán Padre Pia

Rostlina může být umístěna venku během jara, ale pouze v polostínu. Na podzim by měl být přemístěn na chráněné místo, protože trpí zejména chladem. Aby se zabránilo utrpení během zimy, bylo by vhodné umístit rostlinu Padre Pio v blízkosti okna nebo na velmi světlé místo.

Rostlina Otce Pia, když ji takto zalijete, způsobíte, že shnije: tady je návod, jak to udělat správně!

Plán Padre Pia

 

Zalévání této rostliny by mělo být prováděno podle slunečního záření. Pokud je rostlina umístěna na světlých a teplých místech, mělo by být zavlažování prováděno pravidelně, aby substrát mohl vyschnout mezi zálivkami. V opačném případě by však zalévání mělo být méně pravidelné a mělo by strávit ještě několik dní mezi jedním zavlažováním a druhým. Půda rostliny Padre Pia musí být vždy udržována vlhká, aby byl zajištěn správný vývoj rostliny. Stagnace vody, kterou tato odrůda vůbec neoceňuje, musí být jistě kontrolována. V případě stagnace vody, bohužel, kořeny by mohly hníst s velmi škodlivými důsledky pro rostlinu. V případě nedostatku zavlažování však mohou listy žloutnout a odpadnout.

Kromě toho by v období od března do října bylo vhodné přidávat vhodné hnojivo jednou za 20 dní.

Rostlina Padre Pio: neměla by být prořezána a je odolná vůči chorobám

Plán Padre Pia

 

 

Rostlina Padre Pio nevyžaduje prořezávání, měly by být odstraněny pouze suché nebo poškozené části. Tato rostlina se může reprodukovat jak dělením, tak řezáním. Rozdělení se provádí odstraněním oddenků dospělých rostlin a jejich následným pohřbením. Tato operace je pomalá vzhledem k růstovým charakteristikám rostliny. Rozdělení řízky se provádí řezáním listů rostliny a jejich pohřbením v hrnci obsahujícím rašelinu a písek. Hrnec by měl být umístěn na světlém místě a půda by měla být udržována vlhká. Jakmile se nové listy objeví ze země, budete muset počkat až do následujícího jara, než se rostliny vyvinou.

Výhodou této rostliny je, že je obzvláště odolná vůči chorobám a škůdcům. Nemoci jsou způsobeny hlavně nepravidelným zavlažováním. Pokud jsou nadměrné, ve skutečnosti mohou způsobit žloutnutí listů, pokud místo toho substrát neumožňuje vynikající odvodnění, stagnace vody může hníst kořeny a způsobit poškození celé rostliny.