Banán je ovoce s mimořádnými nutričními hodnotami. Málokdo však ví, že jeho slupka je velmi užitečná i v domácnosti a při úklidu. Chystáme se proniknout hlouběji do tématu a objevit 3 netušené předměty, které můžeme očistit slupkami.

Nepsaný zákon, který nám daly naše babičky, říká, že v kuchyni bychom nikdy neměli nic vyhazovat. Natož  potravinový odpad  , který můžeme znovu použít jak k vytvoření nových receptur, tak k některým náročným čisticím operacím. Velmi platná řeč, pokud jde zejména o jeden odpad:  banánovou slupku . Všichni víme, že je výborný jako hnojivo, jako kosmetika a na čištění stříbra. Málokdo naopak ví, že pomocí slupek můžeme  vyčistit 3 nejšpinavější předměty v domě . Chystáme se zjistit, co to je, jak je dostat znovu jako nové a proč bychom slupku od banánu nikdy neměli vyhazovat.

Slupku používáme k čištění displeje chytrých telefonů a televizorů

Smartphony  a  televize  jsou dva z předmětů, které používáme nejčastěji a na kterých se hromadí obrovské množství nečistot. Začněme tím prvním. Nejšpinavější a nejobtížněji se čistí dvě části telefonu: čočka fotoaparátu a  displej . Pro první máme k dispozici   mnoho triků a neagresivních produktů  , jako jsou ubrousky na brýle a rýže. K  odstranění nečistot a škrábanců z obrazovky můžeme použít banánovou slupku . Tak jako? Nepříliš zralé ovoce oloupejte a nakrájejte na plátky. Jemně přejedeme po sítu a necháme 5 minut působit. V tomto okamžiku použijeme kůru k vyčištění zbytků a poté dokončíme operaci měkkým bavlněným hadříkem.

Odstraňte nečistoty a škrábance z obrazovky

Stejným postupem můžeme  vyčistit televizní obrazovku . Rostlinné tuky v banánu odstraní nečistoty a pravděpodobně se rozloučíme i s těmi nejpovrchnějšími škrábanci.

Jak vyčistit kůži a kožené boty, aby opět vypadaly jako nové

Další ošemetnou věcí k čištění jsou  boty . Zejména ty  z kůže a kůže , které jsou extrémně jemné a snadno se zničí, pokud použijeme příliš agresivní produkty. Pokud na bílé nebo plátěné boty můžeme použít bikarbonát a další   přírodní produkty , na  ostatní  můžeme použít banánovou slupku.

Stačí  jemně potřít bílou část slupky o skvrnu  a poté odstranit zbývající organické zbytky vlhkým hadříkem. Jednoduché, efektivní a za 0 cenu.

Slupku od banánu nikdy nevyhazujte, protože je fenomenální pro odstranění nepříjemných pachů z prkének

Banánové slupky jsou také fenomenální pro další úkol:  odstranění nepříjemných pachů z dřevěných prkének . Existují dokonce  dvě různé metody,  jak využít její absorpční vlastnosti. Prvním je přenést vnitřek slupky přímo na prkénko. Odstraníme nečistoty i smrad.

Odstraňte nepříjemný zápach z dřevěných prkének

Pro odolnější skvrny a odolnější pachy můžeme použít jiný trik. Vezměte slupku ze dvou banánů a rozmixujte ji mixérem. Vznikne nám jakýsi krém. Malé množství krému naneseme na měkký hadřík a vyčistíme prkénko . Nepříjemný zápach se stane vzpomínkou.