Přemýšleli jste někdy, co se může stát, když stroužek česneku ponoříte do sklenice vody? Zde je to, co se stane

Česnek ve sklenici vody

Česnek je jednou ze základních surovin naší kuchyně, kterou lze pěstovat i doma. Existuje jednoduchá metoda pro výsadbu česneku, stačí dodržet několik procedurálních kroků, abyste získali svěží sazenice.

Tuto aromatickou rostlinu, hojně využívanou v kuchyni pro své blahodárné vlastnosti, můžete mít při domácím pěstování vždy po ruce. Chcete-li zjistit, jak zasadit česnek, doporučuji vám velmi pečlivě sledovat to, co je vysvětleno níže.

Vlastnosti česneku

Česnek je bohatý na prospěšné vlastnosti pro lidské tělo. Abyste využili jeho skvělých vlastností, bylo by nejlepší konzumovat ho syrový. Česnek se svou nezaměnitelnou vůní a chutí je bohatý na vitamíny a minerální soli, jako je železo, sodík a vápník. Zdá se, že česnek má zajímavé protiplísňové, antibakteriální, protirakovinné, antioxidační a antivirové vlastnosti.

Stroužky česneku

Má schopnost snižovat hladinu cholesterolu, snižovat krevní tlak a prospívat kostem. Česnek byl odjakživa používán jako pravý přírodní lék , a to díky svým skvělým léčivým schopnostem. Allicin obsažený v česneku působí proti různým střevním potížím. Konkrétně česnek napomáhá trávení, bojuje proti červům a parazitům a pomáhá játrům.

Česnek je výborná potravina, která působí proti všem problémům vyplývajícím ze špatného krevního oběhu, jako jsou hemeroidy, křečové žíly nebo otoky kotníků. Konzumace syrového česneku je také velmi dobrá pro prevenci kardiovaskulárních onemocnění, hypertenze, mykózy a cholesterolu. Zdá se, že česnek je díky své antivirové zátěži účinný i v boji s opary.

Alternativní použití česneku

Stroužky česneku lze použít jako přírodní repelent proti komárům. Pár hlávek česneku stačí k tomu, aby se komáři nedostali do vašeho domova. Hrušky udrží rostlinné parazity pryč , stroužky česneku můžete rozházet po zemi a poblíž kmenů ovocných stromů, které chcete chránit.

Tření česneku na srst domácích mazlíčků je platný přírodní prostředek proti blechám. Díky své dezinfekční síle je velmi užitečný i při léčbě akné . Stačí nasekat trochu česneku a nanést na ošetřovaná místa s trochou vaty a nechat působit. V případě plísňové infekce stačí aplikovat přírodní směs česneku a olivového oleje .

Česnek

Pro odstranění vodního kamene z povrchů v domácnosti si můžete vyrobit sprej na bázi vody, citronu a česneku. Proti svědění po bodnutí hmyzem stačí potřít kousnutí česnekem, abyste získali okamžitou úlevu. Také potírání nehtů čerstvým česnekem je nezbytné, aby byly silné a zdravé. K rychlému vyléčení nachlazení jsou velmi dobré česnekové parní lázně.

Zasaďte česnek do vody uvnitř

Obecně platí, že česnek může být zasazen na zemi , takže se udělají mělké otvory, kam vložit hlavy česneku. Nejvhodnější dobou pro její pěstování je pozdní podzim nebo začátek zimy a lze ji kombinovat s různou zeleninou, kterou je potřeba chránit před parazity.

Dobrou metodou pro pěstování česneku doma je vzít si lahve s vodou. Konkrétně na každou hlavičku česneku potřebujete malou plastovou lahvičku. Poté musíte odříznout horní část každé láhve, která by měla být umístěna nad horkou žehličkou, aby se okraje roztavily.

Poté, jakmile vytvarujete okraje, aby nebyly ostré, je třeba naplnit lahve vodou a umístit do nich hlavičky česneku. Je důležité, aby se česnek dostal do kontaktu s vodou, aby se mohly vytvořit kořeny.

Lahvičky s hlávkami česneku a vodou pak skladujte na suchém místě a počkejte, až vyraší první klíčky. Během několika dní si všimnete výhonků, takže cibule česneku jsou připraveny k zasazení do země . Malé rostliny česneku by měly být přesazeny do květináčů nebo na zem a zalévány po dobu několika měsíců, aby získaly svěží rostliny.