Věděli jste, že existuje organický doplněk schopný vypěstovat lavinu rajčat a okurek? Je to tak, jeho příprava je snadná, zde je návod, jak vyrobit silné hnojivo pro zahradní rostliny během několika minut!

organická přísada

Věděli jste, že ke hnojení zahradních rostlin můžete použít běžnou přísadu ? Hovoříme o mléce, složce bohaté na živiny, které rostliny snadno přijímají jak v květináčích, tak v zemi.

Můžete jej použít místo chemikálií a zajistit svým rostlinám krásné květy a zdravé, chutné plody. Pojďme zjistit, jak používat mléko pro rostliny a jak získat silný organický doplněk.

Okurky

Mléko je vynikající rostlinné hnojivo

I když se to zdá divné, vkládání mléka do rostlin je platná a účinná strategie, jak jim zajistit bujný růst a získat bohaté ovoce .

Můžete nechat vypěstovat jak aromatické rostliny, tak zeleninu co nejlépe a získat tak zdravé a chutné ovoce. Mléko totiž obsahuje nezbytné látky pro pěstování okurek, rajčat a další zeleniny, jako jsou enzymy, aminokyseliny, bílkoviny, přírodní cukry.

Díky mléku může být každá rostlina oživena a dokonce i kultivační půda je obohacena o živiny. Navíc je to přírodní, levná složka, která nemá nic společného s chemickými látkami, které najdete na trhu. S mlékem budete pěstovat rostliny ekologickým a zeleným způsobem .

Jak používat mléko na rostliny

Použití mléka jako přírodního hnojiva pro rostliny je jednoduché a můžete použít plnotučné nebo částečně odstředěné mléko. Pokud se rozhodnete použít celý, je vhodné ho naředit vodou stejným dílem.

Mléko lze použít syrové i vařené, ale vždy ho musíte nejprve nechat vychladnout. Můžete jej použít jednotlivě nebo přidáním dalších přísad pro získání vysoce účinného přírodního hnojiva. Tímto způsobem můžete také zlikvidovat prošlé mléko, aniž byste ho museli vyhodit.

S mlékem zůstávají rostliny zdravé a bez parazitů . Jak je známo, choroby mohou napadat rostliny a ohrožovat úrodu, proto je třeba dbát na jejich růst a poskytnout jim správnou výživu, aby se dobře vyvíjely.

Když vidíte, že listy jsou nažloutlé nebo světle zelené, růst je pomalejší a pokud neuděláte nic, abyste jim pomohli, rostliny nebudou dobře růst. Nedostatek fosforu také způsobuje rozvoj mrtvých zón na listech a stoncích a brání rostlinám ve zdravém a bujném růstu.

Rostliny mohou také postrádat vápník a když se tento nedostatek objeví, můžete vidět, že zčernají a shnijí. Půda potřebuje vápník , aby dostatečně vyživovala kořeny a udržela listy zelené. Pomoc rostlinám mlékem a dalšími přísadami je nejlepší volbou pro získání bohaté úrody.

Rajčata

Jak připravit bio doplněk k rajčatům a okurkám

S mlékem si můžete připravit silný a účinný organický doplněk pro bujné a zdravé rostliny. Pro posílení účinku můžete přidat mátu, zdroj manganu , mědi a draslíku, vynikající na odpuzování napadení parazity, a tři stroužky česneku.

Česnek můžete přidat i se slupkou , je to zdravá zelenina a je vynikající pro výživu rostlin, protože zvyšuje imunitní obranu a odpuzuje parazity. Česnek odpuzuje mšice, mravence a další hmyz, který napadá rostliny a může způsobit jejich úhyn .

Po získání směsi dobře promíchejte a přefiltrujte. Zbytky, které zůstanou v sítu, nevyhazujte, ale použijte je na půdu k výrobě hnojiva. Místo toho zřeďte výslednou tekutinu v 7 litrech vody a postříkejte rostliny tekutinou. Vapujte brzy ráno nebo pozdě večer a každé dva týdny.

Pokud jsou rostliny napadeny, použijte hnojivo každých 5 dní. Zbylou tekutinu nevyhazujte, můžete ji uchovat v lednici po dobu 30 dnů . Tímto účinným organickým doplňkem můžete ošetřit všechny zeleninové rostliny a získat bohaté a zdravé ovoce, které je dobré jíst a chutnat.