Pokud zkombinujete olivový olej a oregano, získáte jedinečný produkt, který využijete minimálně hodně. Udělejte to znovu každý měsíc a používejte to, jak vám právě řekneme.

olej a oregano

Oregano a olivový olej jsou dva produkty italské kuchyně . Obvykle se používají v kuchyni, ale lze je použít i jinak. Ve skutečnosti si to nedokážete představit, ale tyto dvě ingredience dohromady dělají téměř zázraky. Mají řadu prospěšných vlastností.

Oregano a olivový olej

Spojením těchto dvou získáme skutečně unikátní olej s mnoha vlastnostmi a jeho výroba je velmi jednoduchá. Nyní níže, v dalším odstavci, se podíváme, jak to udělat, a později uvidíme, jak to používat a jaké jsou všechny vlastnosti. Čtěte dále a dozvíte se více.

Oregano a olivový olej: jak je kombinovat

Jak jsme dnes řekli, budete potřebovat pouze dvě ingredience: oregano a olivový olej. Měli byste vědět, že tyto dva produkty v kombinaci poskytují velké výhody. Ve skutečnosti se používaly i v řecké a římské době a měly hlavně lékařské využití. Dnes se oreganový olej používá pro fyzickou pohodu .

K výrobě oreganového oleje stačí mít tyto dva produkty doma. Můžete použít buď čerstvé nebo sušené oregano . Pokud použijete čerstvou, budete potřebovat snítku, jinak postačí půl lžíce sušené. Pak potřebujete sklenici extra panenského olivového oleje (100 ml).

Oreganový olej

Pokud jsou listy čerstvé, budete je muset rozdrtit v hmoždíři. Poté, co získáte světlou a šťavnatou pastu, přeneste ji do skleněné nádoby s víčkem. Přidejte olej a uzavřete. Uchovávejte na chladném a tmavém místě asi 15 dní. Po uplynutí této doby olej opět odeberte.

Nyní jej budete muset před použitím filtrovat . Vložte ji do dobře sterilizované nádoby a poté ji uložte na chladném a suchém místě. Nenechávejte to příliš dlouho a v případě potřeby to zopakujte, protože to opravdu zabere velmi málo času. Níže vidíme, k čemu ji použít.

Prospěšné vlastnosti oreganového oleje

Oreganový olej má mnoho vlastností . Mezi tyto: antioxidační, protiplísňové, antimikrobiální, protizánětlivé, antibakteriální. Ale také antiseptický a karminativní. Tyto dva mastné produkty poskytují vynikající výsledky při kožních poruchách, menstruačních bolestech. Nebo i na mykózy či jiné.

Jak používat tento přírodní produkt

Existují různé způsoby použití oreganového oleje a především pro různé léky. Ve skutečnosti se v závislosti na účelu, ke kterému se používá, používá různě. Nejprve se podívejme na různé účely, pro které může být použit:

  • Léčba astmatu nebo bronchitidy : čistí dýchací cesty;
  • Trávení : může být požito a podporuje trávení stimulací sekrece žaludečních šťáv;
  • Kosmetický olej : čistí pokožku; Působí proti skvrnám: vynikající také proti celulitidě masírováním;
  • Bolest : oreganový olej tiší bolesti svalů;
  • Infekce : díky svým protiplísňovým a antibiotickým vlastnostem je velmi účinný. I proti těm močovým.
Jak používat oreganový olej

Dá se použít různě . Zde jsou způsoby, jak jej použít:

  • Suffumigi : to znamená vzít pánev s vroucí vodou a dát do ní pár kapek oleje. Vynikající pro uvolnění dýchacích cest;
  • Aromaterapie : pomáhá očistit domov. Můžete ho dát například do radiátorového zvlhčovače nebo vytvořením aroma místnosti;
  • Mast : v tomto případě stačí smíchat pár kapek oreganového oleje s jiným olejem a vmasírovat do pokožky. Vynikající v tomto případě na bolest, celulitidu a pokožku obličeje;
  • Použití v potravě : jak jsme již řekli, může být požit. Pomáhá při trávení, ale pozor, nepřehánějte to. Pár kapek stačí po jídle rozpustit ve lžičce cukru.

Stačí to jen zkusit.