Co se stane, když dáte 3 hrozny do květináče naplněného zeminou? Zde je to, co se stane po pouhých 10 dnech.

Umístěte 3 hrozny do hrnce naplněného zeminou

Mnozí zkouší tento systém: umístění 3 hroznů do vázy obsahující zeminu. Co se stane o 10 dní později? Pojďme to společně zjistit.

Hrozny, všechny vlastnosti tohoto neuvěřitelného ovoce

Hrozny jsou ovoce, které je nejen chutné, ale také velmi zdravé, věděli jste to? Přírodní zdroj vitamínů a minerálních solí , je mimořádnou složkou pro péči o naše tělo.

Hroznová

Přesto jen velmi málo lidí skutečně zná přednosti hroznů . Dnes je společně objevujeme. Nejprve je nutné rozlišovat mezi vinnými hrozny a stolními hrozny .

První prochází zvláštní úpravou a výrobním procesem a je kultivován právě za účelem získání lahodného nektaru, kterým je víno . Druhý je však ten určený ke konzumaci , sladký, ale méně kalorický než ten první.

Jak černé hrozny (včetně červeno-růžovo-fialových odrůd), tak bílé (včetně krajně-žlutých odrůd) jsou bohaté na vlákninu, draslík, ale také na některé fytonutrienty, jako je resveratrol , který má antioxidační vlastnosti schopné chránit naše tělo před vznikem kardiovaskulárních onemocnění . a kloubní patologie .

Černé a bílé hrozny

Ale to není vše. Hrozny jsou také bohaté na vitamíny A, C a B6 , které pomáhají posilovat náš imunitní systém , ale také chrání srdce, játra, plíce a další životně důležité orgány.

Zde je seznam dalších výhod , které může naše tělo získat pouhou konzumací hroznů. Toto ovoce zaručuje:

  • okamžitá energie;
  • ochrana jater a ledvin;
  • ochrana před vznikem cukrovky a hypertenze;
  • správný střevní tranzit.

Proč tedy nezačít zavádět hrozny do našeho jídelníčku ? Jeho nutriční přednosti jsou neuvěřitelné. Věděli jste, že toto ovoce můžete mít k dispozici i na domácím balkóně? Takhle.

Co se stane, když dáte 3 hrozny do květináče naplněného zeminou?

Hrozny jsou skutečně lahodným ovocem , které by nikdy nemělo chybět v našem jídelníčku. Přesto je často obtížné jej najít kvůli někdy příliš vysokým nákladům.

Hroznová

Pokud toto ovoce také milujete a neobejdete se bez něj, pak byste měli vyzkoušet tuto techniku: co se stane, když dáte 3 hrozny do vázy plné zeminy ? Zde je odpověď: za chvíli si budete moci doma vypěstovat malou vinnou révu!

To je správně. Hrozny budete moci vidět růst na vašem balkóně, terase nebo dokonce ve váze umístěné nad oknem. Toto řešení je ideální pro ty, kteří nemají zahradu nebo zeleninový záhon , ale nechtějí se vzdát vlastností tohoto mimořádného ovoce.

Hrozny obvykle potřebují velké prostory, aby dobře rostly, ale se správnou radou mohou dobře přežít, dokonce i uvnitř vázy . Jediné, co musíte udělat, je získat 3 hrozny , které umístíte do poměrně velké vázy naplněné zeminou, kterou však bude nutné přihnojit. V tomto ohledu můžete použít vaječné skořápky nebo sodu bikarbonu na výrobu přírodního, ale především účinného kompostu.

Pamatujte, že hrozny rostou dobře, pokud půda není příliš kyselá : pH musí být vždy mezi 5 a 6 . Pozor také na režim a frekvenci zavlažování . Tato rostlina nemá ráda příliš mnoho vody , a proto udržovat půdu příliš vlhkou není nikdy dobrý nápad.

Hrnkové hrozny

Další doporučení: vyberte místo, kde chcete, aby vaše rostlina rostla, a už ji odtud nepřesouvejte : změny místa, které mají často různé teploty, mohou ovlivnit růst rostliny.

Pokud budete pečlivě dodržovat tyto tipy, uvidíte, že pěstování hroznů v květináčích bude opravdu jednoduché ! Ale víte, co se stane, když dáte 3 semínka rajčat do hroznu ? Během několika dní vyroste konkrétní rostlina se stejně konkrétními plody: částečně hrozny a částečně rajčata !

Jedná se o velmi jednoduchý experiment , který můžete vyzkoušet. Hnojenou půdu budete vždy potřebovat zalévat jednou za 3 dny: výsledky uvidíte již po 10 dnech.

Rostlinný roub

Už jste viděli, jak jednoduché je pěstovat hrozny doma a dělat takzvané rouby ? S trochou cviku a trpělivosti si budete moci přinést ovoce nasbírané přímo z vaší zahrady na váš stůl nebo proč ne, z vašeho balkonu!