Jak vypěstovat orchideje jednoduchým a originálním způsobem, jak zkrášlit svůj domov a ohromit přátele a příbuzné krásnými květinami v několika krocích? Zde je tajemství, které se vylidňuje.  

S nadčasovým kouzlem jsou orchideje báječné pro to, aby interiéry byly okamžitě elegantní. Díky jasným a zároveň jemným barvám je pěstování orchidejí docela jednoduché.

Po malém triku , jak je udělat bujnější a jak zachránit zažloutlé listy , tady je návod, jak mít orchideje déle vydrží a zabránit jejich rychlému vysychání.  

Voda: zdroj života, ale také “smrti” rostliny

Ve většině případů je to nadměrná přítomnost vody nebo její nedostatek, který způsobuje zkázu orchideje . Pokud rostlině poskytnete hodně vody, může to podpořit tvorbu hniloby v kořenech a množení bakterií, které rostlinu napadají.

Voda je pro rostlinu velmi důležitým prvkem, dbejte na množství

Na druhou stranu, nechat zeleninu bez hydratace znamená odsoudit ji nejprve k suchu a následně k následné smrti. Proto dnes uvidíme způsob pěstování, který je stále oblíbenější a který si mnozí osvojují, protože je také esteticky sugestivnější než klasické pěstování v květináčích.

Pěstování voru: vyzkoušejte tento snadný trik, abyste měli krásné orchideje!

Pěstování raftů je metoda, která umožňuje zabránit utopení rostliny ve vodě. Navíc tento způsob pěstování dělá orchidej krásnější a fascinující, protože roste celá na kousku kůry a nepotřebuje květináč.

Proto, abychom získali úžasný efekt, musíme pro naši orchidej postavit pěkný „raft“. Obvykle se rozhodujeme pro kus mangrovového dřeva nebo korku. Prvním užitečným tipem je poskytnout vor s rozměry vhodnými pro velikost rostliny. Tyto materiály lze snadno zakoupit ve všech specializovaných prodejnách a zahradnictvích.

Jakmile je kousek zakoupen, je třeba jej pečlivě umýt a ponořit do roztoku proti plísním, aby se zabránilo tvorbě choroboplodných zárodků a bakterií. Potom bude nutné náš vor důkladně opláchnout, než na něj položíte orchidej . V tomto okamžiku se rostlina odebere a kořeny se pečlivě navlhčí.

Kořeny namočte do vody

Takto budou měkčí a pružnější a nebudou se při montáži lámat. Kořeny položte na dřevěný vor a svažte je provázkem, aby se dobře připevnily ke kmeni. Případně použijte plastovou zahradní síť. Takže vyzkoušejte tento super snadný hack a uvidíte, jaké výsledky.

Extra tip

Pro experimentování s pěstováním raftů se doporučuje začít s orchidejí „Phaleanopsis“. Druh, který se zdá mnohem odolnější než ostatní a který se více hodí k tomuto typu pěstování.