Může se stát, že listy petržele zežloutnou s předstihem. Podívejme se, jak problém vyřešit pomocí jednoduchého triku.

Žlutá petrželová nať

Příčiny žloutnutí listů petržele mohou být různé a pro jejich identifikaci je nutné správné a pečlivé pozorování.

Proč listy petržele žloutnou

Aromatická rostlina hojně využívaná v kuchyni, petržel se může rychle pokazit. Žloutnutí listů petržele může nastat z různých důvodů. Pouze identifikací přesných příčin lze provést posouzení a problém vyřešit.

Vyžaduje přesné množství vody , aby správně rostla, pokud je petržel příliš nebo nedostatečně zalévána, může žloutnout. Z tohoto důvodu by měly být rostliny petrželky zalévány rovnoměrně, bez přelévání nebo podmáčení. Paralelně rostlina snáší dobře propustnou půdu, která zabraňuje hnilobě jejích kořenů a tím žloutnutí.

Dalším důvodem, který může způsobit žloutnutí listů petržele, je nadměrné vystavování se slunci . Ve skutečnosti by měla být petržel umístěna v polostínu.

Mezi jinými příčinami vynikají infekce , ať už jsou způsobeny plísněmi, bakteriemi nebo parazity, jako jsou roztoči nebo mšice. Pokud rostlina nemá živiny nezbytné pro svůj růst, jako je dusík nebo draslík, mohla by reagovat žloutnutím listů. Žlutá se také může objevit v důsledku stárnutí rostliny, ale také v důsledku nesprávné transplantace. V tomto případě se však listy mohou zotavit.

Příliš vysoké a příliš nízké teploty by také mohly rostlinu stresovat a způsobit její žloutnutí. Pozor také na nadměrné prořezávání nebo chyby v péči .

Nakrájená petrželová nať, zakoupená v supermarketu a uložená v lednici , by také mohla zežloutnout, zvláště pokud se rychle nespotřebuje. Podívejme se, jak problém vyřešit.

petržel

Jak udržet listy po dlouhou dobu

Trik, který vám prozradíme, se hodí nejen na petržel, ale i na další zeleninu, jako je například celer a další aromatické bylinky.

Petržel bude potřeba důkladně umýt. Poté se musí pomocí listu savého papíru pečlivě vysušit. Pak bude čas vzít poměrně velkou a prostornou nádobu. Uvnitř by měla být vyložena suchým savým papírem.

V tuto chvíli budete muset přidat omyté a sušené listy petržele . Nádoba musí být uzavřena. Můžete použít vzduchotěsný obědový box nebo obědový box. Zavření zabrání rychlému žloutnutí listů.

petržel žloutne

V tuto chvíli můžete  petržel  skladovat v lednici několik dní, aniž by listy zežloutly. Vidět znamená věřit. Jsme si jisti, že tuto metodu přijmete pro různé bylinky a nikdy ji neopustíte. Ušetříte také spoustu peněz, protože nebudete muset kupovat čerstvou petržel každý den v supermarketu.