Dnes vám chci říct o ruském salátu. Tento salát je základní tapa ve všech španělských barech a také posvátné jídlo pro letní rodinné neděle. Ruský salát je ve Španělsku tak populární, že jsem si myslel, že ho vymysleli tady :S!

V žádném případě ! Ruský salát je, jak jeho název napovídá, salát vynalezený v Rusku, přesněji v restauraci „L’Ermitage“ v Moskvě. Ruský salát se také nazývá „salát Olivier“ na počest jeho vynálezce Luciena Oliviera, ruského šéfkuchaře francouzsko-belgického původu, který vlastnil L’Ermitage na počátku 60. let 19. století.

OZNÁMENÍ

Ruský salát vynalezl v roce 1860 šéfkuchař Lucien Olivier, spolumajitel restaurace Ermitáž na náměstí Trubnaya, jedné z nejznámějších restaurací v Moskvě té doby. Oficiálně pan Olivier nikdy neodhalil tajemství svého receptu, dokonce ani jedinou ingredienci!

Mnoho lidí se snažilo zjistit více, ale kuchař se uchýlil do samostatné místnosti, aby vytvořil recept. Jednoho dne, když musel opustit místnost, aby vyřešil problém, využil jeden z kuchařů restaurace příležitosti vstoupit a zjistit seznam tajných surovin na stole.

Jakmile byl tento kuchař vyhozen, začal pracovat v méně známých restauracích, kde se snažil napodobit recept svého bývalého šéfkuchaře. Znalci ale moc dobře věděli, jak poznat, že to není totéž a kroky a ingredience pro přípravu ensaladilla rusa Luciena Oliviera zůstanou navždy utajeny.

V roce 1904 se skupině výzkumníků podařilo určit přísady použité ve slavném receptu na ruský salát poté, co se zeptali několika zákazníků restaurací. Takže pro ně recept obsahoval: Tetřeva hlušce, uzenou kachnu, jazyk, ocasy a pasty z měkkýšů, krevety, kraba, uzeného jesetera, kapary, okurky, lanýže, vejce natvrdo a sezónní zeleninu (některá vařená, jiná syrová).

Postupujte podle receptu a připravte si ho také, ingredience se počítají na prstech, je jich velmi málo a možná je už máte! Zkuste to… a pokračujte ve čtení na další stránce.

Zde je několik vysvětlení:

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Takže pro recept potřebujete:

Doba přípravy: 20 minut
Doba vaření: 20 minut
Doba odpočinku: 2 hodiny

Ingredience pro 8 osob:

– 1,5 až 2 kg středních brambor
– 1 velká konzerva tuňáka
– 1 malá konzerva hrášku
– 1 konzerva červené papriky
– 4 vejce natvrdo
– 15 zelených oliv s ančovičkami
– 15 zelených oliv
– nejlépe domácí majonéza
– sůl pepř

příprava:

Krok: 1
Brambory se slupkou prohřejeme v 1 velkém objemu osolené vody, uvaříme vejce natvrdo.

Krok: 2
Do salátové mísy dejte tuňáka, hrášek, olivy (některé si nechte na ozdobu), papriky nakrájené na kostičky (nechte si 4 dlouhé proužky na ozdobu) a vejce nakrájená na plátky (pár plátků si nechte na ozdobu), promíchejte „ zelenina“ dobře.

Krok: 3
Brambory necháme vychladnout, než je oloupeme a nakrájíme na velké kostky, dáme je do salátové mísy se zeleninou, osolíme, opepříme a dáme 3 až 4 dobré polévkové lžíce. lžíce majonézy, dobře promíchejte.

Krok: 4
oválnou misku, se salátem udělejte „dunu“ a „dunu“ rovnoměrně potřete majonézou, aby vznikla pěkná vrstva, poté ozdobte olivami, proužky papriky a vejci, dejte do lednice na 2 dobré hodiny před podáváním.