Brambory jsou ve Francii jednou ze základních potravin. Existuje mnoho odrůd: s pevnou, jemnou nebo moučnou dužinou. Je jen na vás, co si vyberete podle toho, co s tím chcete dělat.

Bramborové palačinky. Bramborové placky možná nejsou ve Francii příliš známé, ale ty z Mère Blanc, zvané crepes parmentières nebo crepes Vonnassiennes, jsou velmi známé a překročily dokonce hranice.

OZNÁMENÍ

Výsledek se velmi blíží palačinkám s velmi jemnou stranou. Důrazně vám doporučuji vyzkoušet tento recept, který je dnes součástí francouzského kulinářského dědictví.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Ingredience: 

100 g pohankové mouky
10 cl mléka
350 g brambor
20 cl tekutého crème fraîche
50 g másla
3 vejce
voda
sůl, pepř

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Brambory omyjte, oloupejte a nakrájejte na kousky. Vařte je 10 minut ve vodě nebo v páře, poté je protáhněte šťouchadlem na brambory a nechte vychladnout v salátové míse.

KROK 2
Přes salátovou mísu prosejte mouku. Přidejte mléko a dobře promíchejte.

KROK 3
Poté přidejte vejce, smetanu, sůl a pepř. Míchejte, dokud nezískáte tekutou a homogenní pastu. Pokud je pyré příliš husté, přidejte trochu mléka.

KROK 4
Nechte hodinu uležet.

KROK 5
Na pánvi na mírném ohni rozpusťte velký kousek másla a nalijte do něj malou naběračku směsi. Vařte 4 minuty na jedné straně a 2 minuty na druhé, poté postup opakujte pro následující palačinky.

KROK 6 
Podávejte sladké nebo slané!