Tento recept na kuře na smetanové frikasé je v centru pozornosti. Klasika francouzské kuchyně! Jednoduchá příprava pro překvapivý výsledek z hlediska chuti!

OZNÁMENÍ

Ingredience pro 4 osoby:

2 malá kuřátka
60 g másla
2 cibule
1 snítka tymiánu
sůl a pepř
400 g crème fraîche
1 dl bílého vína
2 vejce
30 g mouky
4 lžíce vody

příprava:

Fricassee se od stir-fry liší tím, že prvky, které je tvoří, včetně kousků kuřete, se vaří přímo v omáčce, aniž by se předtím zhnědly.

Kuřata nakrájíme na kousky. Rozpusťte máslo na pánvi; přidejte kuřecí kousky, cibuli nakrájenou na plátky a tymián, sůl a pepř.

Vařte přikryté na mírném ohni. Když jsou kousky téměř uvařené, po vyjmutí tymiánu je posypeme moukou. Míchat.

Přidejte bílé víno a vodu, poté 100 g smetany. Nechte 5 minut vařit na velmi mírném ohni. Přidejte znovu 200 g smetany. Jemně promíchejte; omáčka by v tomto okamžiku měla být hladká a měla by dobře obalit lžíci.

Necháme ještě 1/2 hodiny provařit, ochutnáme a případně dochutíme.

Smíchejte v misce zbytek smetany a žloutky, které přidáte mimo oheň do omáčky ve varné míse, po vyjmutí kousků kuřete, které dáte do horké misky a zalijete touto pochoutkou omáčka.

Kuřecí frikasé může být doplněno buď artyčokovým základem nebo smrži, nebo jarní oblohou složenou z mrkve, tuřínu a jarní cibulky předem uvařené ve vývaru a zelenými fazolkami a hráškem v angličtině.