Sýr raclette si můžete vychutnat i mimo raclette. Jeho výrazná chuť, typická pro francouzské Alpy, se dá využít i v receptech na koláče, quiche a zapékané pokrmy.

OZNÁMENÍ

Můžete snadno přidat šunku nebo slaninu, aby z toho bylo kompletní jídlo, nebo je jednoduše podávat se sortimentem uzenin a dobrým zeleným salátem, který dodá trochu svěžesti.

Nabízíme vám proto tento recept na gratinovaný Franche-Comté se sýrem raclette jednoduše složený z brambor, bílého vína a cibule.

Zde je jednoduchý recept na gratinované brambory, který vám umožní znovu objevit veškerou autentičnost a pohostinnost raclette večera.

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Ingredience (4 osoby):

8 brambor
1 cibule
250 g sýra raclette
20 cl Jura bílé víno česnek
sůl
, pepř

Příprava:

Předehřejte si troubu na 240°C (č.8).

Brambory nakrájíme na plátky, které opékáme na másle 8 až 10 minut a lehce osolíme. Cibuli po oloupání nakrájejte a sýr raclette nakrájejte na proužky.

Zapékací mísu vymažeme máslem a potřeme česnekem. Do této misky vložte brambory a cibuli a zakryjte proužky sýra raclette. Zalijeme bílým vínem a opepříme. Zapékejte gratin 15 minut a hned si ho vychutnejte se salátem.