Množení orchideje lze provádět několika lidovými metodami. Ale těchto 6 metod je neobvyklých a přináší výsledky. Zkuste zakořenit orchidej skrz jednu nebo více z nich!

1. Pomocí houby.

Nejprve oddělte květinový stonek od orchideje, seřízněte jej co nejblíže k základně rostliny a poté vložte jeden konec do houby. Budete potřebovat dlouhou a úzkou nádobu (vázu) o velikosti řezaného stonku květiny. Položte houbu na její základnu a posypte ji trochou vody. Nechte jej v této poloze alespoň 10 dní. Dále zkontrolujte, zda stonky květin zakořenily.

2. S pomocí brambor.

Orchideje lze množit i listy. Můžete je zkusit zakořenit v bramborě a udělat v ní řezy. Brambory obsahují škrob a dostatek vlhkosti, aby vyživovaly a stimulovaly zakořenění. Brambory ze všech stran pokryjte rašeliníkem namočeným ve vodě. Aby listy zakořenily, bude to nějakou dobu trvat (10-14 dní). Zbývá počkat.

3. S pomocí banánu.

V tomto případě je argument podobný: banán má vysokou nutriční hodnotu a dostatek vlhkosti na to, aby zakořenil květinovou tyčinku. Banány nakrájejte na poloviny a vložte stopku, kterou obklopte vlhkým rašeliníkem. Během 14-20 dnů (může to trvat déle) přesaďte zakořeněný stonek do květináče se substrátem pro orchideje.

4. Jako v přirozeném prostředí.

Tato metoda napodobuje přirozené prostředí orchidejí: deštný prales. Stonek květu nakrájejte na 3 kusy a každý kus ponořte do špetky aktivního uhlí. Poté každý stonek přivažte ke špalku a ze všech stran je pokryjte kokosovým vláknem a mokrým rašeliníkem. Pro větší pohodlí svažte polena a nechte je na slunném místě, mimo přímé sluneční paprsky. Pravidelně mech postřikujte vodou a po dvou týdnech zkontrolujte, zda květinový stonek zakořenil.

5. Metoda „șocului”.

Stresul provoacă orhideele, la fel ca și pe orice altă plantă, să prindă rădăcini. Turnați apă într-un recipient și acoperiți-l cu un ciorap din plasă.

Tăiați o frunză de orhidee. Țineți-o timp de câteva secunde deasupra aburului, apoi introduceți-o în recipient, printr-o gaură din ciorap. Frunza se poate înrădăcina în doar 10-20 de zile!

6. Pomocí vosku.

Další neobvyklou metodou zakořenění květinového stonku orchideje je vosk. Řez utěsněte voskem ze svíček a vložte do velké vázy s mokrým rašeliníkem na základně (postříkejte vodou). Zakryjte potravinářskou fólií a nechte působit alespoň 10 dní. Nádobu pravidelně větrejte a v případě potřeby mech navlhčete.

A tato metoda poskytuje dobré výsledky ve formě zakořeněného stonku orchideje!