Už vás nebaví tolik plevele? Nevíte, co s nimi? Zde je řešení!

Plevel je jednou z bolestí hlavy pro zahrádkáře . Radikální řešení, jak se plevele trvale zbavit, v zásadě neexistuje, ale jejich výskyt a vývoj můžete maximálně omezit. Doporučujeme vám jít cestou nejmenšího odporu – vysévat květiny, které nahradí plevel, a téměř úplně je vytlačit z vaší zahrady.

ČINELY

Vytrvalá půdopokryvná rostlina. Tvoří hustý koberec drobných krásných květů. Cymbalyaria kvete nepřetržitě, je mrazuvzdorná, snadno snáší stín a sterilní půdu.

PHLOX TRPASLÍK

Phlox subulata, plazivý floxy, růžový mech nebo horský květ je vytrvalá rostlina, která vytlačuje plevel. Velmi nenáročné a dekorativní: keře jsou zcela pokryty malými jasnými květy. Floxyový substrát se vysazuje podél okrajů záhonů nebo předzahrádek.

BADAN

Bergénie chrastilistá je nenáročná stálezelená trvalka. Má docela šťavnaté listy a zářivé květy. Pokud zasadíte keře kadidla ve skupinách, pak se na místě na tomto vybraném místě neobjeví plevel.

ENOTERA

Černý bez neboli onagrul je bohatě kvetoucí rostlina s jasně žlutými květy. Květy žluté barvy se otevírají večer, krátce před setměním, a zůstávají otevřené až do druhého dne. Na záhonech s pupalkou dvouletkou plevel prakticky neroste. Rostlina je nenáročná, mrazuvzdorná, odolná vůči škůdcům, vysokým teplotám a mrazu.

VELKÝ ODDENEK PELARGÓNIE

Je těžké najít plevel na místě, kde roste pelargónie s velkým oddenkem. Rostlina rychle roste a vytlačuje plevel z místa. Odrůda je nenáročná, odolná vůči suchu, bohatě kvete.

VERONICA FILIFORMIS

Nádherná a nenáročná rostlina, která tvoří hustý koberec a nenechá růst plevel. Ideální pro zdobení kmenů stromů nebo keřů. Může nahradit trávník – rostlina je odolná proti sešlapání.

KOPYTO EVROPSKÉ

Ideální pro stinnou zahradu. Netvoří jasná květenství, ale vypadá velmi atraktivně a hlavně odstraňuje plevel z místa. Je to rostlina s jasně zelenými listy, s mírně odstraněnými stonky a specifickým štiplavým zápachem. Rostlina vypadá dekorativně po celou sezónu.

Užijte si zahradničení!