Opravdu kouzelná metoda! Otestovali jsme to a naše muškáty nás překvapily! Nikdy jsem je neviděl tak bohatě kvést!

Tento jednoduchý recept jsem se naučila od paní, která pracuje v botanické zahradě. Vyprávěl nám o tom, když nás viděl, jak tam obdivujeme muškáty. Nemohli jsme tomu uvěřit, když nám řekl, že nepoužívá chemická hnojiva.

Proto vám chceme nabídnout recept na toto přírodní hnojivo!

Muškáty kvetou prakticky po celý rok! Budou zelené, silné, odolné vůči působení přímého slunečního záření, snadno snesou teplo a neonemocní.

Složky hnojiva jsou velmi jednoduché a dostupné:

-2,7 litru vody;

-100 g čerstvého droždí;

-1/2 sklenice cukru.

Zde je návod, jak jej připravit:

1. Nalijte 2,6-2,7 litru stojaté vody bez chlóru do 3litrové nádoby.

2. Droždí rozpustíme v malém množství teplé vody a přidáme do sklenice spolu s cukrem. Míchat.

3. Sklenici zakryjte gázou a dejte na teplé místo. Čas od času jeho obsah protřepejte. Hnojivo bude připraveno, až skončí proces kvašení.

4. Rozpusťte sklenici hnojiva v 10 litrech stojaté vody. Každou muškátovou rostlinu zalévejte sklenicí získaného roztoku – jednou za 2 týdny.

Zde je výsledek:

Je důležité kupovat kvalitní droždí. Čerstvé droždí na těsto není nejvhodnější. Neberte suché droždí. Nejlepší jsou pivovarské kvasnice.

V minulosti byly muškáty na parapetech každého domu a nyní se jejich počet výrazně snížil. Mnozí nemají rádi jejich specifickou vůni, jiní dávají přednost rostlinám s ozdobnými listy.

Ve skutečnosti je dokonce užitečné mít muškáty v domě. Éterické oleje uvolňované z jejich listů jsou schopny vytvořit přirozenou bariéru proti mnoha patogenním bakteriím a virům. Muškáty vyžadují minimální péči v domácích podmínkách.

Užijte si zahradničení!