Sazenice po pádu často stagnují ve vývoji. Proč? Protože jejich kořeny jsou často poškozeny při přesazování. V důsledku toho se zmenšují a nepodporují veškerou vegetativní hmotu sazenice: listy začínají vadnout, ztrácejí svou turgiditu. Mladá rostlina soustředí všechny své zdroje na vývoj kořenového systému. Když je dostatečně silný, listy začnou znovu růst a množit se.

Chcete-li, aby se sazenice po pádu rychleji přizpůsobily, musíte je přihnojit hnojivem bohatým na fosfor: buď minerálním (například superfosfátem), nebo populárním. Dnes vám chceme říci o oblíbené metodě hnojení, která zahrnuje použití dostupného produktu, který se nachází prakticky v každé kuchyni: bramborového nebo kukuřičného škrobu.

Bramborový škrob a kukuřičný škrob obsahují fosfor, draslík a vápník, díky čemuž se sazenice stávají silnějšími a odolnějšími. Škrob se také při kontaktu s vodou mění na druh lepidla, což umožňuje substrátu déle zadržovat vlhkost. Tímto způsobem můžeme ušetřit čas potřebný k péči o sazenice a vodu.

Jak tedy probíhá hnojení škrobem? Opatrně odstraňte asi 1 cm substrátu z povrchu květináče.

Na povrch substrátu rozetřete bramborový nebo kukuřičný škrob (lžička škrobu na hrnec o objemu 500 ml).

Amestecați amidonul cu substratul, având grijă să nu deteriorați rădăcinile răsadului.

Poté ji zasypte čerstvou zeminou nebo substrátem z kokosových květů. To je povinné, protože na povrchu organického produktu přidaného do hrnce se mohou množit všechny druhy mikroorganismů, které mají všechny potřebné podmínky: živný substrát, vlhkost, kyslík a světlo. Po zakrytí hnojiva tak zabráníte vzniku plísní na substrátu. Následně se vyvinou pouze mikroorganismy, které způsobují rozpad škrobu a uvolňování minerálů.

Zalijte substrát.

Zde je návod, jak lze jednoduché a účinné sazenice hnojit pomocí přírodního a levného hnojiva!

Užijte si zahradničení!