Poté, co květy uschnou a opadnou, vypadá orchidej trochu smutně. A samozřejmě existuje touha, aby brzy znovu rozkvetla a potěšila oči všech svou krásou. Nespěchejte s úplným odříznutím stonku, který zůstal po odkvětu, i když máte dojem, že se na něm již nebudou vyvíjet nové pupeny. Provádějte s ním několik jednoduchých regeneračních, hydratačních a stimulačních procedur.

Potřebujete Aloe vera. Je známo, že obsahuje kompletní sadu vitamínů a mikroelementů, které přispívají k výživě, obnově a stimulaci růstu a kvetení rostlin.

Pokud máte hodně Aloe vera, nejúčinnější způsob jejího použití je následující: vezměte 2-3 listy a nakrájejte je na podélné poloviny, poté jimi potřete každý květinový stonek. Tento postup provádějte až 2krát týdně, i když stačí jednou. Jaké jsou následky? Sušené květinové tyčinky rehydratují, získávají mikroživiny a hlavně postupně “probouzejí” své spící pupeny. Právě z nich se vyvíjejí nové větve, na kterých se objevují nové pupeny.

Pokud máte trochu aloe vera, nakrájejte malý lístek na kousky a naneste jeden kousek na každý květní stonek – tam, kde jsou spící pupeny. Nechte je v příslušných polohách, dokud zcela nevyschnou (1-2 týdny). Poté odstraňte zaschlé kousky Aloe vera a aplikujte čerstvé. Takto měňte kousky Aloe vera, dokud se pupeny neaktivují. Gel z aloe vera pronikne přímo a trvale do pupenů a poskytne jim vše potřebné pro růst a vývoj nových květinových tyčinek.

Užijte si zahradničení!