Česnekový roztok, který se používá jako hnojivo pro orchideje, je levný, dostupný, snadno se připravuje a je velmi účinný. Díky ní zůstávají rostliny zdravé, dlouho kvetou a tvoří mnoho pupenů.

POTŘEBUJEŠ:

-4 stroužky česneku;

-2 litry vody.

PROCEDURA:

1. Stroužky česneku nakrájejte na kousky, aniž byste je loupali.

2. Vložte je do plastové láhve o objemu 2 litry a poté ji naplňte vodou.

3.Uzavřete lahvičku a umístěte ji na tmavé a chladné místo po dobu nejméně 24 hodin.

4. Získaný roztok přeceďte a nalijte na substrát orchidejí tak, abyste jej docela dobře navlhčili. Před umístěním hrnců počkejte, až z hrnců vyteče přebytečná tekutina.

5. Hnojte orchideje česnekovým roztokem poměrně často, střídavě s pravidelným zavlažováním.

Při zavlažování orchidejí dávejte pozor, abyste nezalévali jejich listy, protože stagnace vody na bázi rostlin, mezi listy, může vést k jejich onemocnění. A je důležité to nepřehánět se zaléváním orchidejí: stačí týdenní zavlažování.

Nejlepší by bylo zalévat orchideje koupáním: vložte je do misek a nalijte do nich vodu, která přesahuje 1/3 výšky květináčů. Nechte orchideje absorbovat vodu, dokud jejich kořeny nezmění barvu: z šedé na světle zelenou. Poté je vyjměte z vody a počkejte, až z hrnců vyteče přebytečná tekutina. Umístěte je na jejich místa.

Pokud má orchidej mnoho vzdušných kořenů, můžete je zalévat postřikem. Tím se kolem nich vytvoří vlhké prostředí, aniž byste do hrnce přidali příliš mnoho vody.

Pokud chcete listy orchideje očistit od prachu, použijte směs vyrobenou ze 70 ml vody a 30 ml plnotučného nebo polotučného mléka. Namočte vatový tampon do tohoto roztoku, dobře ho vymačkejte a otřete jím listy. Mléčné bílkoviny zabraňují rozvoji plísní.

Užijte si zahradničení!