Pravděpodobně mnoho začínajících zahradníků přemýšlí, jak se starat o keře rajčat během období květu. Ve skutečnosti tento úkol není vůbec složitý!

1. Během tohoto období se na bázi stonku objevují malé zelené výčnělky, což jsou kořenové pupeny. Když jejich barva ztmavne a stane se modrofialovou, zakryjte je zeminou. Tento postup se nazývá línání a přispívá k vývoji dalších kořenů, díky nimž rostlina dostává více živin a lépe se vyvíjí.

2. Alespoň jednou týdně uvolněte půdu kolem keřů rajčat, pokud není pokryta mulčem. Můžete ji zalévat, kypřit a zakrýt posekanou trávou: mulč umožňuje dlouhodobé udržování vlhkosti a kypření půdy.

3. Pokud je velmi horké počasí, rajčata jednou za 3 dny dobře zalijte. Pokud je počasí chladnější a vlhčí, zavlažujte je jednou za 4-5 dní. Ale nezaplavujte je: dávejte pozor, aby voda nestagnovala na půdě kolem nich.

4. Pokud pěstujete rajčata ve skleníku nebo soláriu, větrejte prostor častěji, protože nemají rádi vlhký vzduch.

5. Rajčata jsou samosprašné plodiny. Pokud je tedy pěstujete ve skleníku nebo soláriu, kde je omezený přístup hmyzu, každé ráno s nimi trochu zatřeste, aby pyl z horních květů padal na ty spodní. Tento postup snižuje riziko potratu květů.

6. Toate îngrășămintele azotate (bălegarul, infuzia de iarbă), precum și laptele, și drojdia, sunt benefice în perioadele de creștere vegetativă și înflorire. Fertilizați roșiile o dată pe săptămână, dar fără să exagerați: este mai bine să adăugați mai puține îngrășăminte decât prea multe.

7. Frunzele inferioare de pe tufele de roșii, care se ating de sol, trebuie tăiate. Ele trebuie îndepărtate treptat, o dată la 2-3 săptămâni. Această procedură contribuie la reducerea riscului de dezvoltare a afecțiunilor micotice (de exemplu, mana roșiilor).

8. De asemenea, nu uitați să realizați la timp copilirea, pentru ca toți nutrienții să fie orientați spre legarea și dezvoltarea fructelor.

9. Když jsou keře rajčat dostatečně vysoké, přivažte jejich stonky k podpěrám nebo ostřicím, aby se neohýbaly a nelámaly pod tíhou listů a plodů.

10. Často zkoumejte rostliny. Pokud se na jejich listech objeví nějaké skvrny, okamžitě je odstraňte a zapalte. Během období květu proveďte 2 procesy s protiplísňovým roztokem (nejlépe jedním připraveným na bázi Bacillus subtilis – neobsahuje chemikálie a není škodlivý), aplikujte jej na list.

Užijte si zahradničení!