Malá semena, jako je mrkev nebo petržel, je velmi obtížné rovnoměrně vysévat. A poloha, ve které provádíme ruční setí, není vůbec příjemná, zejména pro starší lidi. Někdy padá více semen, než by mělo, pak se musíme potýkat se ztenčením pramenů, které vyklíčily.

Dnes vám představíme velmi účinný trik pro setí těchto malých semen, o který se s námi podělil zkušený zahradník. Díky němu budete moci efektivně šetřit čas i zdraví.

Budete potřebovat:

– samotná semena;

– voda a mouka;

– kartáč a pravítko;

– nůžky a ručníky z papíru nebo toaletního papíru (bez zápachu).

Procedura:

1. Z papírových ručníků vystřihněte tenké proužky. Jejich délku určíte podle délky postele a šířka – 3 cm bude stačit, takže můžete pás přeložit na polovinu.

2. Poté připravte lepidlo z vody a mouky. Nemělo by to být tlusté.

3. Nyní pomocí pravítka a štětce naneste lepidlo na požadovanou vzdálenost výsevu semen. Pokud například musíte zasít mrkev, pak by vzdálenost mezi semeny měla být 5 cm, aby měla dostatek prostoru pro dobrý růst a vývoj.

4. A protože si nemůžeme být 100% jisti, že všechna semena vyklíčí, naneseme na každý lepicí bod 2-3 semena.

5. Nakonec proužek přeložte na polovinu a mezi boky přilepte semínka. Chcete-li si ji vzít na zahradu, můžete ji srolovat do tvaru ruličky.

6. Zbývalo pouze umístit připravené proužky do připraveného záhonu a zasypat je zeminou. Nezapomeňte je také zalévat.

Zde je návod, jak snadné může být zasít tento druh semen! Myslíme si, že je mnohem jednodušší připravit si vše doma, sedět na židli a pracovat u stolu, než sedět na zahradě, na slunci.

Užijte si zahradničení!