Droždí používané v pečivu a pekařství je vynikajícím stimulátorem růstu rostlin v našich zahradách. Obsahuje mnoho živin, které jsou pro rostliny nesmírně potřebné. Zlepšuje mikrobiální flóru půdy a inhibuje vývoj patogenních mikroorganismů.

RECEPTY HNOJIV Z KVASNIC

1. 1 kg čerstvého droždí z chleba nebo piva rozpusťte v 5 litrech teplé vody. Necháme kvasit 60 minut. Toto hnojivo musí být připraveno těsně před použitím. Vezměte 1 litr kvasnicového roztoku a zřeďte jej 10 litry vody.

Nebo připravte stejné hnojivo se suchým droždím: 10 g sušeného droždí a 2 lžíce cukru na 10 litrů teplé vody. Roztok necháme 60 minut kvasit na teplém místě. Poté ji zřeďte teplou vodou v poměru 1:5.

Kvasnicový roztok se nalije na základnu rostlin (hnojení kořenů).

2. Rostliny z čeledi Solanaceous toto hnojivo milují: 100 g čerstvého droždí a 50 g cukru rozpusťte ve 3 litrech teplé vody. Získaný roztok nechte fermentovat po dobu 7 dnů. Poté sklenici zřeďte 10 litry vody a rostliny přihnojte. Doporučená dávka je 1 litr na každý keř.

Pomocí stejného zředěného roztoku můžete sazenice zalévat. Budou tak silné, zdravé a snáze odolávají stresu způsobenému přesazováním do zahrady.

3. Jahody dobře reagují na hnojení kvasinkami, což je také chrání před šedou hnilobou. Během období pučení zalévejte jahody roztokem připraveným ze 100 g droždí a 10 litrů vody.

Kvasinky se skládají z mykotických mikroorganismů, které nebudou fungovat a nepřinesou užitek, pokud se použijí, když je chladné počasí. Při hnojení kvasnicemi používejte také hnojivo bohaté na draslík.

Užijte si zahradničení!