Pokud máte doma orchidej, která roky nekvetla, vězte, že jednoduché doplňky situaci nezachrání. Chcete-li své orchideji pomoci vytvořit nový květinový stonek nebo dokonce dva, použijte tento jednoduchý, ale vysoce účinný trik.

Protože vaše orchidej Aby mohl začít generovat nové květinové tyčinky, musí projít změnou roku. Pokud zůstane neustále ve stejné místnosti, bohužel nepokvete. Jak zorganizovat změnu roku? Nejlepší doba k tomu je podzim a jaro, kdy se počasí znatelně mění. Jediné, co musíte udělat, je vzít hrnec ven na 5 dní za bezvětrného počasí. Pokud se v noci příliš ochladí, přineste ji zpět do domu, ale během dne ji opět vezměte ven. Pokud se příliš ochladí, můžete jej na dalších 5 dní a 5 nocí přemístit do nejchladnější místnosti, například na balkon. Nevystavujte jej však přímému slunečnímu záření nebo větru. Vše, co potřebuje, je změna teploty a čerstvý vzduch.

Po 5 dnech přeneste hrnec na obvyklé místo. Krmte rostlinu běžným kombinovaným hnojivem. Kde vaše orchidej Za dva týdny po této “šokové” proceduře nevygeneruje novou květinovou tyčinku, poté ji opakujte ještě jednou: změňte prostředí na 5 dní na chladnější místo, nakrmte ji, vraťte se na své obvyklé místo. Po druhém pokusu může orchidej dokonce vytvořit dvojitou květinovou tyčinku!

Užijte si práci!