Jen si představte, jak za pouhé tři měsíce po výsadbě řízků muškátů mohou nejen výrazně rozvinout svou vegetativní hmotu, ale také kvést! Myslíte si, že to není skutečné? Ujišťujeme vás, že ano! Každý z vás se o tom může přesvědčit provedením vlastního experimentu. Chcete-li to provést, musíte obětovat banán, získat květináč, substrát a několik řízků pelargónie.

Z řízků odřízněte spodní listy a část, kterou se připevňují ke stonku, ponechte nedotčenou, aby nedošlo k náhodnému poškození růstových bodů. Ve spodní části řízku vytvořte šikmý řez, aby měl dočasně ponechaný bez kořenů možnost asimilovat co nejvíce živin.

Banán nakrájejte na kousky silné 1,5-2 cm a poté řízky zapíchněte do jejich dužiny. Právě banán, který je přírodním biologickým stimulátorem, se stává živným médiem pro řízky pelargónie. Díky ní je stimulován rychlý vývoj kořenového systému, intenzivní růst a tvorba pupenů.

Transferați butașii în ghiveciul umplut cu substrat. Realizați în prealabil câte un orificiu pentru fiecare dintre ei, care să fie suficient pentru încorporarea cerculețului de banană. Distanța dintre butași trebuie să fie de aproximativ 10 cm, luându-se în considerație faptul că nu vor rămâne resturi.

Adânciți cu grijă baza de banană, după care acoperiți-o cu o cantitate mică de substrat. Banana trebuie să fie acoperită cu un strat de câțiva milimetri de sol. După aceasta tăiați cu grijă frunzele mari, lăsându-le doar pe cele din vârful butașilor.

Řízky zakryjte kopulí skládající se z plastové láhve, aniž byste je dodatečně zalévali. Vlhkost z banánové dužiny je dostatečná pro klíčení a vývoj silných kořenů. Po zahájení aktivního růstu listů můžete kopuli odstranit.

Za pouhé 3 měsíce se řízky promění v krásné keře a dokonce začnou kvést. V našem případě byly všechny řízky životaschopné, proměnily se v načechrané keře s několika svazky květin.

Užijte si zahradničení!