Než začnete hnojit, musíte si připravit hnojivo. Nejprve je nutné vejce dobře uvařit, aby se jejich skořápky snadno oddělily od bílku.

Můžete použít i skořápky syrových vajec, ale v tomto případě je musíte před přidáním do substrátu v květináčích velmi dobře omýt a osušit. V opačném případě začnou zbytky bílků na vnitřní straně slupek hnít a mohou poškodit rostliny.

Nejjednodušší je smíchat skořápky se substrátem najednou, když předtím odstranili jeho horní vrstvu. Je třeba poznamenat, že významného účinku dosáhnete, pokud vaječné skořápky předem osušíte a rozemelete na mouku. Můžete to udělat pomocí mlýnku na kávu nebo obyčejného hmoždíře a tloučku. Tento postup se provádí jednou za 3-4 měsíce.

Existuje však ještě jedna varianta hnojiva – účinnější. Spočívá v přípravě nálevu na bázi mouky z vaječných skořápek.

K přípravě nálevu potřebujete 1 litr horké vody a 200 g mouky z vaječných skořápek. Jednoduše smíchejte tyto 2 ingredience ve skleněné nádobě a získaný roztok zakryjte hermetickým víčkem, poté jej dejte na tmavé místo na 12-14 dní. Kromě toho by měl být roztok pravidelně protřepáván (jednou denně během těchto 2 týdnů).

Rostliny by měly být zalévány získaným nálevem 1-2krát za 3 měsíce.

Je třeba také pamatovat na to, že toto hnojivo není vhodné pro azalky, muškáty a kamélie. Tyto rostliny se lépe vyvíjejí v alkalickém nebo neutrálním substrátu: proto jim okyselení půdy vaječnými skořápkami pouze uškodí.

Užijte si zahradničení!