Pokud se stalo, že muškáty začaly vysychat, pokuste se je zachránit. Odstraňte z nich všechny napadené listy a odřízněte jejich stonky, přičemž dbejte na to, aby na každém z nich zůstaly spící pupeny. Aktivují se a dají vzniknout novým listům.

Poté, co se začnou vyvíjet nové listy, je důležité vyvíjející se rostliny přihnojit, aby mohly krásně a zdravě růst. Jedním z klíčových prvků pro vývoj vegetativní hmoty je dusík. Proto musíte nutně používat hnojivo bohaté na dusík, jako je tekutý dusík, který najdete v lékárnách.

POTŘEBUJEŠ:

-čajová lžička 10% tekutého dusíku na litr vody;

-200 g kyseliny jantarové (2 tablety) na litr vody.

PROCEDURA:

1.Ca přípravě roztoku dusíku rozpusťte čajovou lžičku 10% kapalného dusíku v litru stojaté vody. Poté jím přihnojte rostliny a nalijte jej na vlhkou půdu: poměr je 100 ml roztoku dusíku na 1 litr květináče.

2.De Muškáty můžete také hnojit na list roztokem kyseliny jantarové. Přispívá k růstu rostlin, jejich obohacování a ochraně před škodlivými faktory. Pro přípravu roztoku rozdrťte 2 tablety kyseliny jantarové a rozpusťte je v litru stojaté vody. Poté jej aplikujte na listy rostlin postřikem. Toto hnojení lze aplikovat současně s předchozím.

Užijte si zahradničení!