Síran hořečnatý je pro rostliny velmi důležitým makroprvkem. Je zodpovědný za syntézu chlorofylu a regulaci růstu. Při nedostatku hořčíku se zpomalí růst a vývoj rostlin, zhorší se i jejich kvetení. Nejčastěji je tento nedostatek pociťován v horkých obdobích, kdy je proces fotosyntézy, kterého se rostliny účastní, intenzivnější. Nedostatek hořčíku můžete diagnostikovat pohledem na vzhled rostlin: jejich listy mění odstín, žloutnou a žebra stále zůstávají zelená. Takto vypadá mramorovaný vzhled. Listy se postupně pokryjí hnědými pruhy a následně uschnou.

POTŘEBUJEŠ:

-síran hořečnatý;

-Voda.

PROCEDURA:

1. Rozpusťte lžíci síranu hořečnatého v 10 litrech vody. Nalijte 1-2 litry roztoku na základnu každé rostliny, na vlhkou půdu, za soumraku.

2. Pokud máte málo rostlin, například pěstovaných v květináčích, připravte si hnojivý roztok ze strouhané lžičky síranu hořečnatého a 1 litru vody. Stejně tak ji nalijte na vlhkou půdu u základny rostlin.

Hnojení síranem hořečnatým zabraňuje chloróze, stimuluje růst a kvetení rostlin. Výsledky budou viditelné již krátce po oplodnění!

Užijte si zahradničení!