Každý zahradník chce získat velkou a chutnou sklizeň rajčat. Plodnost rajčat je ovlivněna mnoha faktory, jako je substrát, péče o rostliny a samozřejmě jejich optimální hnojení. Proto vám v tomto článku chceme říci o hnojení rajčat na začátku jejich vývoje.

Musíte vědět, že sazenice by neměly být po výsadbě na konečném místě rušeny – v prvním týdnu je nemusíte ani zalévat, aby se přizpůsobily novému místu a začaly vyvíjet silné kořeny. První hnojení sazenic rajčat se aplikuje po dobu 2 týdnů po výsadbě na konečné místo.

Samozřejmě by bylo nejlepší použít přírodní hnojiva.

Z pampelišek, kopřiv nebo plevelů můžete připravit zelený nálev vhodný pro přípravu kompostu. Příprava zeleného nálevu trvá 10 dní. Naplňte 1/3 kbelíku jemně nasekanou trávou. Poté do něj přidejte studenou vodu, dokud jej zcela nenaplníte. Zakryjte pokličkou a počkejte, až skončí fermentace bylin, míchejte roztok 1-2krát denně. Získaný roztok se zředí stojatou vodou v poměru 1:10. Nalijte 500 ml zředěného roztoku pod každý keř na vlhkou půdu.

Další možností by bylo použít fermentované kuře nebo hnůj. Rozpusťte ji ve stojaté vodě v poměru 1:10. Získaný roztok odložte na několik hodin stranou a poté jej nalijte pod každý keř (500 ml / keř) na vlhkou půdu.

Můžete také použít směs droždí a organických hnojiv. Přidejte 10 g sušeného droždí, sklenici syrovátky, 500 ml sklenici dřevěného popela a sklenici kuřecího masa fermentovaného v 10 litrech vody. Velmi dobře promíchejte. Roztok odložte na 5-7 dní. Poté ji zřeďte odstátou vodou v poměru 1:10. Hnojte jím keře rajčat a nalijte je na vlhkou půdu (500 ml / keř).

Výsledek bude vynikající! Získáte nenáročnou sklizeň!

Užijte si zahradničení!